Sumažėjo Rusijos susidomėjimas auksu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-01-16 14:37 Komentarai: (0)
Rusija, kuri yra viena didžiausių aukso pirkėjų pasaulyje, praranda susidomėjimą šiuo metalu. Rusijos Centrinio banko aukso atsargų augimo tempas nukrito iki žemiausio lygio per šešerius metus.

Per pastaruosius penkerius metus Rusijos bankas išleido apie 40 milijardų JAV dolerių karališkojo metalo pirkimui, tačiau pastaruoju metu pirkimų sumažėjo. Per praėjusių metų pirmus vienuolika mėnesių Centrinis bankas įsigijo tik 149 tonas aukso, kas palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, buvo net keturiasdešimt keturiais procentais mažiau. Remiantis prognozėmis, praėję metai bus prasčiausi šiuo atžvilgiu nuo 2013 metų.

Anot analitikų, pirkimo apribojimo priežastis yra ta, kad centrinis bankas pasiekė tokį aukso ir visų atsargų santykį, kuris tenkina Maskvą. Be to, jie mano, kad grėsmė, jog JAV sugriežtins sankcijas, kas buvo vienas iš aukso pirkimo motyvų, jau yra nedidelė, tad sumažėjo apsaugos nuo ekonominių sukrėtimų poreikis.

„Jei auksas apsaugo nuo griežtų sankcijų, logiška manyti, kad jums nebereikia pirkti aukso tokiais kiekiais“ - teigė PJSC Raiffeisenbank analitikas Denis Poryvaj.

„Aukso dalis, palyginti su kitu Rusijos Centrinio banko turtu, turėtų stabilizuotis“ - sak4 Renaissance Capital ekonomistė Sofija Donets.

Šiuo metu taurusis metalas sudaro apie 20 procentų bendrųjų Rusijos rezervų, o tai yra aukščiausias lygis nuo 2000 metų. Ekonomistas tikisi, kad pirkiniai tęsis, tačiau lėtesniu tempu.

Nepaisant to, dėl didžiulių aukso pirkimų pastaraisiais metais, Rusija šiuo metu turi vienas didžiausių šio metalo atsargų pasaulyje. Maskva turi 2262 tonas aukso, kurio vertė siekia 106 milijardų JAV dolerių.
 
Dar nėra komentarų