Visuotinis skolos ir BVP santykis rekordiniame lygyje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-01-14 13:53 Komentarai: (0)
Remiantis naujausiais duomenimis, praėjusių metų trečiąjį ketvirtį pasaulinės skolos ir bendrojo vidaus produkto santykis pasiekė naują rekordinį lygį - 322 procentus.

Pirmadienį pateiktoje Tarptautinių finansų instituto ataskaitoje teigiama, kad praėjusių metų liepos – rugsėjo mėnesiais skola, palyginti su atitinkamu 2018 metų laikotarpiu, padidėjo beveik dešimt trilijonų Amerikos dolerių iki 252,6 trilijono Amerikos dolerių. Tuo pat metu padidėjo visų sektorių įsiskolinimas - pradedant namų ūkiais bei šalių vyriausybėmis ir baigiant įmonių obligacijomis.

Tarptautinių finansų instituto vertinimai rodo, kad valdžios sektoriaus skolos ir bendrojo vidaus produkto santykis padidėjo iki maždaug 102 procentų, t.y. 1,6 procentinio punkto daugiau nei prieš metus. Kinijos valstybės skola išaugo sparčiausiai per metus nuo pat 2009 metų.

Valstybės skolos ir BVP santykis pasiekė naują aukščiausią lygį Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Australijoje. Namų ūkių skola lyginant su metine bendrojo vidaus produkto verte pasiekė rekordinį lygį taip pat ir Belgijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Libane, Naujojoje Zelandijoje, Nigerijoje, Norvegijoje, Švedijoje ir Šveicarijoje.

Tarptautinis finansų institutas tikisi, kad dėl žemų palūkanų normų ir palankių finansinių sąlygų bendra pasaulinė skola per pirmąjį 2020 metų ketvirtį viršys 257 trilijonus dolerių.
 
Dar nėra komentarų