Europoje antrą mėnesį iš eilės smuktelėjo mažmeninė prekyba

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-12-05 15:54 Komentarai: (0)
Europos sąjungos statistikos departamentas Eurostat šiandien pranešė naujausius duomenis apie mažmeninę prekybą Europoje. Paaiškėjo, jog ji Senajame žemyne smuktelėjo antrą mėnesį iš eilės, o Lietuvoje - priešingai, paaugo.

Spalį palyginus su ankstesniu mėnesiu, mažmeninės prekybos apimtys euro zonoje susitraukė 0.6 procento, arba tris kartus sparčiau nei rugsėjį, kai laukta, jog kris perpus mažiau. 

Europos sąjungoje šis rodiklis praėjusį mėnesį smuko 0.4 procento, arba keturis kartus sparčiau nei rugsėjį, o mūsų šalyje mažmeninė prekyba spalį paaugo 0.2 procento, arba tris kartus lėčiau nei per pirmą rudens mėnesį. 
Remiantis Eurostat duomenimis, spalį mažmeninės prekybos apimtys labiausiai susitraukė Vokietijoje ir Airijoje - po 1.9 procento, o daugiausiai pakilo Portugalijoje (2.1 procento) ir Lenkijoje (0.9 procento).

Euro zonoje per spalį ne maisto produktų pardavimai smuko 1.1 procento, maisto, gėrimų ir tabako padidėjo 0.3 procento, o degalų - dvigubai sparčiau. Europos sąjungoje per minimą mėnesį ne maisto produktų pardavimai smuko 0.8 procento, o štai maisto, gėrimų ir tabako pakilo 0.2 procento, o automobilių degalų - tris kartus labiau.

Kalbant apie metinį mažmeninės prekybos prieaugį, tai jis euro zonoje spalį, palyginus su rugsėju, smuktelėjo nuo 2.7 iki 1.4 procento, kai laukta, jog kris tik iki vidutiniškai 2.2 procento. Europos sąjungoje metinis prieaugis sumažėjo nuo trijų procentų iki 1.9 procento, o Lietuvoje - nuo 4.5 iki 4.2 procento.
 
Tarp sąjungos šalių spalį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, labiausiai mažmeninė prekyba pakilo Rumunijoje (6.9 procento) bei Vengrijoje (6.2 procento), o daugiausiai smuko Slovėnijoje (5.4 procento) ir Slovakijoje (3.3 procento).

Euro zonoje per minimą laikotarpį ne maisto produktų pardavimai smuko 2.3 procento, degalų pakilo 1.4 procento, o maisto, gėrimų ir tabako - 0.3 procento. Europos sąjungoje per metus ne maisto produktų pardavimai paaugo 2.8 procento, degalų - dviem procentais, o maisto, gėrimų ir tabako - 0.9 procento. 
 
Dar nėra komentarų