Fondai ir bankai nori trumpesnės prekybos sesijos Europoje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-11-07 16:14 Komentarai: (0)
Bankai ir fondų valdytojai nori sutrumpinti prekybos sesiją biržose Europoje devyniasdešimt minučių, praneša naujienų agentūra Reuters.

Visų pirma už prekybos sesijos sutrumpinimą pasisako Europos finansų rinkų asociacijos (AFME) atstovai. Tai organizacija, vienijanti didžiausius bankus, investicinius bankus, fondus ir reitingų agentūras. Į ją įeina Goldman Sachs, JP Morgan, Bloomberg, UniCredit, HSBC, Nordea, Standard & Poor's, BlackRock ir kiti. AFME taip pat palaiko Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi Investicijų asociacija.

Organizacijos pažymi, kad Azijoje prekybos sesijos trunka šešias valandas, Volstryte - šešias su puse valandos, o tuo tarpu Europoje prekiaujama net aštuonias su puse valandos. Remiantis jų siūlomu pakeitimu, prekyba Senojo žemyno rinkose vyktų nuo 9 iki 16 valandos (GMT). Pagrindinėms Europos rinkoms tai reikštų, kad prekybos sesija iš ryto sutrumpėtų valanda, ir tuo pačiu ji pasibaigtų pusvalandžiu anksčiau nei dabar.

Toks asimetriškas poslinkis susijęs su noru kuo ilgiau išlikti rinkoje vakare, kad investuotojai Europoje galėtų sureaguoti į atidarymą Volstryte. Lobistai taip pat pažymi, kad pirmosios prekybos valandos nėra pačios įdomiausios Europoje pagal pasiektą apyvartą, o 1/3 apyvartos sukuriama paskutinę prekybos valandą. Tikimasi, kad sutrumpinus sesiją pavyks sutaupyti, o prekybos kokybė sumažės tik nežymiai. Tai taip pat leis geriau sutelkti dėmesį į po prekybinę veiklą.

Reuters praneša, kad Londono vertybinių popierių birža įsipareigojo apsvarstyti šį pasiūlymą, o Euronext tikisi užmegzti dialogą su biržos nariais, biržoje kotiruojamomis bendrovėmis ir fondų valdytojais, kad pasirinktų optimalų sprendimą. Deutsche Boerse biržos atstovai atsisakė komentuoti šiuo klausimu.

Panašūs straipsniai:

(Europa,finansai,investavimas)

2019-11-11 » Prie akcijų rinkos augimo Europoje prisidėjo daugiau sektorių nei Amerikoje
2019-11-11 » Aramco IPO - tik mažiau nei vienas procentas individualiems investuotojams
2019-11-11 » Britų ekonomika išvengė recesijos
2019-11-09 » Keli būdai atsipalaiduoti nuo finansų rinkų
2019-11-08 » Pasaulis išprotėjo, turėdamas tiek daug nemokamų pinigų
2019-11-08 » Amerikiečių skolos paaugo mažiausiai nuo pat 2018 metų birželio
2019-11-07 » FED atstovas nemato poreikio toliau švelninti pinigų politiką
2019-11-07 » Kinija į Aramco gali investuoti iki 10 milijardų JAV dolerių
2019-11-06 » Kinijoje rengiamas didžiausias IPO per ketverius metus
2019-11-06 » Goldman Sachs prezidentas kritikuoja „eksperimentą“ su neigiamomis palūkanomis Europoje

 
Dar nėra komentarų