Goldman Sachs prezidentas kritikuoja „eksperimentą“ su neigiamomis palūkanomis Europoje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-11-06 15:07 Komentarai: (1)
Investicinio banko Goldman Sachs prezidentas David Solomon mano, kad neigiamos palūkanų normos sulaiko Europos ekonomiką, todėl ji lieka gale.

„Manau, kad kai ateityje žiūrėsime į neigiamas palūkanas, tai neatrodys kaip sėkmingas eksperimentas. Nėra abejonės, kad augimas šioje pasaulio dalyje yra mažesnis, ir, mano nuomone, neigiamos palūkanos neleidžia paspartėti“ - tikino jis.

Goldman Sachs vadovo pasisakymas dėl neigiamų palūkanų yra ne pirma kritiška nuomonė apie jas. Anksčiau apie jų daromą žalą yra kalbėjęs Deutsche Bank prezidentas Christian Sewing.

Vos prieš keletą mėnesių stiprėjo įsitikinimas, kad Europos sulauksime monetarinės politikos griežtinimo. Tačiau padidėjęs netikrumas ir pasaulio ekonomikos slopinimas lėmė, kad rugsėjį Europos Centrinis bankas išsklaidė šias viltis.

„Nemanau, kad neigiamos palūkanų normos yra tikrai konstruktyvios. Man nerimą kelia tai, kad atsigręžus ir pažvelgus į šį eksperimentą su neigiamomis palūkanomis, mums nepatiks tai, ką pamatysime, kai jis baigsis“ - reziumavo investicinio banko Goldman Sachs prezidentas David Solomon.
 
1.   Parašė kibiras   2019-11-07 09:51  

gudresniam aišku, kad kapitalizmo epocha savo piką jau išgyveno ir dabar esme toje stadijje, kai pereiname į griūtį. Aš nežinau kokia bus kita epocha, gal socializmas.