Lietuvoje ir Europoje fiksuotas mažmeninės prekybos apimčių prieaugis

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-11-06 13:37 Komentarai: (0)
Remiantis naujausiais Europos sąjungos statistikos departamento Eurostat duomenimis, rugsėjo mėnesį tiek mūsų šalyje, tiek Senajame žemyne fiksuotas mažmeninės prekybos apimčių prieaugis.

Minimą mėnesį šis rodiklis Lietuvoje pakilo 0.6 procento, kai rugpjūtį smuktelėjo 0.2 procento. Europos sąjungoje mažmeninė prekyba rugsėjį pakilo 0.2 procento, o euro zonoje perpus mažiau, kas atitiko lūkesčius. Per paskutinį vasaros mėnesį ji atitinkamai ūgtelėjo 0.3 procento ir dvigubai labiau.

Tarp sąjungos šalių, kurių duomenis yra žinomi, rugsėjį labiausiai mažmeninė prekyba ūgtelėjo Kroatijoje (2.6 procento) ir Airijoje (2.4 procento), o daugiausiai smuktelėjo Portugalijoje (2.4 procento) bei Latvijoje, kur krito vienu procentu.

Euro zonoje per pirmą rudens mėnesį, palyginus su rugpjūčiu, degalų pardavimai pakilo 0.4 procento, ne maisto produktų - 0.1 procento, o štai maisto, gėrimų ir tabako susitraukė 0.4 procento. Europos sąjungoje per minimą laikotarpį degalų pardavimai pakilo 0.3 procento, ne maisto produktų - 0.1 procento, o maisto, gėrimų ir tabako smuko 0.1 procento.

Kalbant apie metinį mažmeninės prekybos apimčių prieaugį, tai jis rugsėjį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, euro zonoje paspartėjo nuo 2.7 iki 3.1 procento, Europos sąjungoje - nuo 2.8 iki 3.2 procento, o mūsų šalyje - nuo 3.4 iki 4.4 procento.

Ekonomistai prognozavo, jog metinis prieaugis euro zonoje rugsėjį sudarys vidutiniškai 2.5 procento.

Remiantis Eurostat duomenimis, tarp sąjungos šalių didžiausias metinis mažmeninės prekybos prieaugis pirmą rudens mėnesį fiksuotas Rumunijoje (septyni procentai) ir Vengrijoje (5.8 procento), tuo tarpu nuosmukis užfiksuotas Slovakijoje (2.7 procento) ir Latvijoje (0.4 procento).

Euro zonoje per metus ne maisto produktų pardavimai pakilo 4.6 procento, degalų - 1.6 procento, o štai maisto, gėrimų ir tabako paaugo 1.3 procento. Europos sąjungoje ne maisto produktų pardavimai ūgtelėjo 4.6 procento, degalų paaugo dviem procentais, o maisto, gėrimų ir tabako padidėjo 1.7 procento.
 
Dar nėra komentarų