Exxon Mobil pelnas krito 49 procentais, bet viršijo lūkesčius

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-11-01 17:08 Komentarai: (0)
Didžiausia Amerikoje naftos kompanija Exxon Mobil pristatė savo praėjusio ketvirčio veiklos rezultatus, kurie nors ir pablogėjo, tačiau viršijo lūkesčius. Prasidėjus šios dienos prekybos sesijai Niujorko biržoje bendrovės akcijos brango: Exxon Mobil 69,04 (2,18%).

Per praėjusį ketvirtį įmonės pajamos siekė 65,049 mlrd. dolerių, kai laukta, jog sudarys vidutiniškai 64,79 mlrd. dolerių. Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, pajamos smuko virš penkiolikos procentų, o lyginant su antru šių metų ketvirčiu, krito apie šešis procentus.

Exxon Mobil per trečiąjį šių metų ketvirtį pavyko uždirbti 3,247 mlrd. dolerių arba 75 centus akcijai grynojo pelno. Palyginus su praėjusių metų trečiu ketvirčiu, pelnas susitraukė net virš keturiasdevynių procentų, o lyginant su ankstesniu šių metų ketvirčiu, smuko virš keturių procentų.

Analitikai prognozavo, jog šios įmonės ketvirčio pelnas akcijai bus dar mažesnis ir sieks vidutiniškai 67 centus.

Kaip skelbiama, veiklos rezultatų blogėjimą lėmė smukusios naftos ir dujų kainos.

Bendrai po pirmų devynių šių metų mėnesių šios naftos ir dujų sektoriaus atstovės pajamos siekia 197,765 mlrd. dolerių, o grynasis pelnas sudaro 9,044 mlrd. dolerių. Prieš metus per tą patį laikotarpį pajamos siekė 218,317 mlrd. dolerių, o grynasis pelnas sudarė 15,215 mlrd. dolerių.

Nuo metų pradžios Exxon Mobil rinkos vertė pakilo apie penkis procentus, o per pastaruosius vienerius metus smuko apie vienuolika procentų. Palyginimui, Chevron akcijų kaina atitinkamai pakilo virš dešimt procentų ir apie devynis procentus.


Šios kompanijos akcijų kaina po nepavykusio bandymo pakilti virš savo visų laikų rekordinio lygio šiuo metu yra nuosmukio kanale, ir nuosekliai juda link ankstesnės korekcijos metu suformuoto dugno.

 
Dar nėra komentarų