Prieštaringi Amerikos darbo rinkos duomenys

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-10-04 15:47 Komentarai: (0)
Per pirmą šių metų rudens mėnesį Amerikos ne žemės ūkio sektoriuose naujų darbo vietų buvo sukurta mažiau nei laukta, be to, nuvylė darbo užmokesčio prieaugis, tačiau nelauktai smuktelėjo bedarbystė.

Rugsėjį naujų darbo vietų sukurta 136 tūkstančiai, arba keturiais tūkstančiais mažiau nei laukta bei mažiausiai per paskutinis keturis mėnesius. Tačiau mėnesį prieš tai Amerikoje atsirado 168 tūkstančiai darbo vietų, nors anksčiau skelbta, jog tik 130 tūkstančių. Liepos mėnesio rodiklis kilsteltas septyniais tūkstančiais iki 166 tūkstančių.

Vidutinis valandinis darbo užmokestis per rugsėjį nepakito, kai laukta, jog jis pakils 0,3 procento, o per paskutinį vasaros mėnesį paaugo 0,4 procento. O štai metinis šio rodiklio prieaugis smuktelėjo antrą mėnesį iš eilės, šįkart nuo 3,2 iki 2,9 procento bei buvo kukliausias nuo pat 2018 metų liepos. Šiuo atveju prognozuota, kad metinis prieaugis išliks toks pats kaip rugpjūtį.

Tuo tarpu bedarbystė Amerikoje praėjusį mėnesį krito nuo 3,7 iki 3,5 procento, kai laukta, jog šis rodiklis šįkart vėl nepakis. Tai žemiausias lygis nuo pat 1969 metų.

Be to, vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, bet prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje rugsėjo mėnesį, palyginus su ankstesniu, susitraukė nuo 7,2 iki 6,9 procento, kas yra žemiausias lygis nuo pat šio amžiaus pradžios.

Dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis praėjusį mėnesį nepakito ir sudarė 63,2 procento. Tai aukščiausias lygis nuo pat 2013 metų rugpjūčio mėnesio.

Amerikos privačiame sektoriuje per pirmą šių metų rudens mėnesį buvo sukurta 114 tūkstančių darbo vietų, kai mėnesį prieš tai - 122 tūkstančiai, nors iš pradžių skelbta, jog tik 96 tūkstančiai. Šiuo atveju laukta, jog šis rodiklis sudarys vidutiniškai 133 tūkstančius.

Tuo tarpu šios šalies viešajame sektoriuje per rugsėjį atsirado dvidešimt du tūkstančiai naujų darbo vietų, kai per paskutinį vasaros mėnesį sukurta 46 tūkstančiai, arba dvyliką tūkstančių daugiau nei prieš tai manyta. Tačiau Amerikos pramonėje praėjusį mėnesį darbo vietų sumažėjo dviem tūkstančiais, nors prognozuota, kad pakils vidutiniškai keturiais tūkstančiais. Per paskutinį vasaros mėnesį šioje srityje sukurta ne trys tūkstančiai, o tik du tūkstančiai darbo vietų.

Sveikatos priežiūros srityje šįkart atsirado 39 tūkstančiai darbo vietų, o štai mažmeninės prekybos sektoriuje darbo vietų skaičius vėl traukėsi, šįkart vienuolika tūkstančių. Profesionalių ir verslo paslaugų srityje rugsėjį atsirado trisdešimt keturi tūkstančiai naujų darbo vietų, o transporto ir sandėlių - šešiolika tūkstančių.

Amerikoje per šiuos metus kas mėnesį sukuriama vidutiniškai po 161 tūkstantį darbo vietų, kai praėjusių metų devynių mėnesių šio rodiklio vidurkis buvo didesnis ir siekė net 223 tūkstančius.
 
Dar nėra komentarų