FED šiais metais tikriausiai dar sumažins palūkanų normą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-10-03 16:57 Komentarai: (0)
Allianz vyriausiasis patarėjas ekonomikos klausimais Mohamed El-Erian tikisi dar vieno palūkanų normos sumažinimo Amerikoje šiais metais, tačiau, jo manymu, tai neturės didelės įtakos šios šalies ekonomikai.

„Aš manau, kad jie sumažins palūkanų normą, nes rizika to nepadaryti yra per didelė, tačiau neturėtume tikėtis, kad tai turės didelį poveikį ekonominei perspektyvai“ - sakė jis.

Šiuo metu rinkoje tikimybė, kad šį mėnesį Amerikoje dar kartą dvidešimt penkiais baziniais punktais bus sumažinta pagrindinė palūkanų norma, vertinama net septyniasdešimt septyniais procentais. Tai būtų trečiasis sumažinimas šiais metais, po atlikto liepos ir rugsėjo mėnesiais. Šiuo metu bazinė palūkanų norma JAV siekia 1,75 - 2 procentus.

Mohamed El-Erian, kuris praeityje vadovavo obligacijų rinkos milžinei PIMCO, pabrėžia, kad dabar svarbiausias dalykas nėra tai, ar FED ir kiti centriniai bankai vykdo „draugišką“ pinigų politiką esant pasauliniam augimo sulėtėjimui.

„Klausimas, ar jie vis dar gali būti veiksmingi. Mano nuomone, jau dabar kalbant apie Europos Centrinį banką, jie ne tik tapo neveiksmingi, bet ir faktiškai kenkia ekonomikai“ - reziumavo jis.
 
Dar nėra komentarų