
„Visi įrankiai, pradedant palūkanų normomis ir baigiant turto pirkimu, taip pat išankstinės gairės yra paruošti kalibravimui“ - tikino jis.
Tačiau jis dar kartą pabrėžė, kad padidintos vyriausybės išlaidos „būtų puiki pagalba“ įgyvendinant Centrinio banko misiją. ECB vadovas perspėjo, kad dabartinė skatinamoji švelni pinigų politika gali užtrukti ilgai, jei nebus palaikoma iš fiskalinės politikos pusės. Jis pažymėjo, kad tai taip pat bus mažiau veiksminga, kol šalių vyriausybės ribos išlaidas.
Spalį baigiantis savo kadenciją Europos Centrinio banko prezidentas Mario Draghi teigė, kad pinigų sąjungai kyla daug grėsmių, tokių kaip „kietas“ Brexit. Jis paragino labiau suderinti euro zonos šalių fiskalinį vienetą, be kurio, jo manymu, ji išliks „trapi struktūra“.
„Atsižvelgiant į neatsiejamą tautinių valstybių silpnumą globalizuotame pasaulyje, svarbu padaryti sąjungą stipresnę. Kai kuriose srityse tolesnė integracija leis pasiekti šį tikslą“ - tikino Mario Draghi.
„Mums reikia bendro euro zonos biudžeto. Aišku, politinės diskusijos šia tema tęsis dar ilgai. Bet aš esu optimistas“ - pridūrė jis.