Per savaitę obligacijų išplatinta už 150 mlrd. dolerių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-09-10 15:56 Komentarai: (0)
Per praėjusią savaitę pasaulinėje rinkoje įmonės savo obligacijų išplatino net už šimto penkiasdešimties milijardų dolerių sumą.

Bankininkai iš Londono, Niujorko ir Tokijo niekada nebuvo patyrę tokio greito pabudimo po atostogų. Nors, kaip pabrėžia Bloomberg, rugsėjis paprastai atneša atgimimą šioje rinkoje, tačiau šie metai yra beprecedentiai dėl mažėjančių skolinimosi išlaidų.

Praėjusią savaitę savo skolos vertybinius popierius platino tokios įmonės kaip Berkshire Hathaway, kurią kontroliuoja legendinis investuotojas Warren Buffett, Apple ir Kinijos konglomeratas Dalian Wanda Group.

„Aukštos kokybės pasauliniai pasiūlymai atgijo, nes investicinio lygio emitentai nori pasinaudoti žemu vyriausybės obligacijų pajamingumu ir mažais palūkanų normų skirtumais“ - teigė Mizuho Securities Asia skolos vertybinių popierių rinkos analitikas Mark Reade.

Jis pabrėžia, kad Azija nėra išimtis, nes regiono investuotojų nuotaikos pagerėjo dėl spalio pradžioje planuojamų Kinijos ir JAV derybų.

JAV korporacijos praėjusią savaitę pasiskolino iš investuotojų 74 milijardus dolerių, t.y. daugiausiai nei bet kada anksčiau nuo pat 1972 metų, kai tokie duomenys buvo pradėti rinkti.
 
Dar nėra komentarų