Kriptovaliutų rinkos laukia nauji reikalavimai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-06-21 13:11 Komentarai: (0)
Bitkoinas ir kitos skaitmeninės valiutos įgijo populiarumą dar ir dėl to, nes jos pasiūlė būdą apeiti vyriausybių priežiūrą, kuri yra tradicinėse finansų rinkose. Dabar tai turėtų pasikeisti.

Remiantis Bloomberg duomenimis, šiandien Finansų veiksmų tarpvyriausybinė darbo grupė, rengianti rekomendacijas dėl kovos su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu, turėtų atskleisti, kaip vyriausybės turėtų vykdyti skaitmeninio turto priežiūrą.

Naujosios taisyklės apims tokias įmones kaip virtualių valiutų biržas, indėlius ir rizikos draudimo fondus, veikiančius kriptovaliutų rinkoje.

„Daug kas priklauso nuo to, kaip šias taisykles, kurios jau seniai naudojamos bankų pavedimuose, interpretuos ir naudos nacionalinės priežiūros institucijos, tačiau jos yra viena didžiausių grėsmių skaitmeninėms valiutoms“ - nurodė Messari kompanijos analizių vadovas Eric Truner.

Pagal naujus reglamentus, pavyzdžiui, tokios kriptovaliutų biržos kaip Coinbase ar Kraken, taip pat turto valdymo institucijos turės rinkti informaciją apie klientus, inicijuojančius sandorius, kurių vertė viršiją tūkstantį dolerių ar eurų, ir apie šių lėšų gavėjus.
 
Dar nėra komentarų