Naftos rinkoje įsigalėjo meškos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2019-06-06 10:31 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksai vakar ūgtelėjo („S&P 500“ +0.82 proc., „Dow Jones“ +0,82 procento). Po paskelbtų gerokai didesnių nei prognozuota naftos atsargų JAV, naftos kaina pastebimai smuktelėjo. „Brent“ tipo nafta pigo 2,36 proc., o per mėnesį jau yra atpigusi kiek daugiau nei 13,5 procento.

Vakar paskelbti ADP JAV darbo rinkos rodikliai buvo prastesni, negu prognozuota, bet lūkesčius viršijo paslaugų sektoriaus duomenys. JAV prezidentas pareiškė, kad derybose su Meksika dėl nelegalių migrantų ir narkotikų kontrabandos srauto sustabdymo pažanga yra nepakankama. Pasak D. Trumpo, jeigu nebus pasiekta susitarimo, JAV pirmadienį įves 5 proc. tarifą meksikietiškoms prekėms, kuris vėliau laipsniškai bus didinamas. Investuotojus kiek apramino Baltųjų rūmų patarėjo prekybos klausimais P. Navarro pasisakymas, kuriame jis tikino, kad dar yra pakankamai laiko tam, kad būtų išvengta naujų apribojimų įvedimo.

Europos akcijų rinkose optimizmo būta kiek mažiau („Stoxx Europe 600“ +0,38 procento). Rinkos dalyvius nemaloniai nustebino „Fiat Chrysler“ sprendimas pasitraukti iš derybų su „Renault“ dėl kompanijų susijungimo. „Fiat Chrysler“ atstovai pareiškė, kad susijungimui trukdo nepalankios politinės sąlygos Prancūzijoje (15 proc. „Renault“ akcijų priklauso Prancūzijos vyriausybei). Šiandien Vilniuje vyks išvažiuojamasis ECB posėdis, sprendimai bus skelbiami 14.45 valandą. Neabejojama, kad palūkanų normos keičiamos nebus, bet rinkos dalyviai lauks detalių dėl naujo ilgalaikių paskolų euro zonos bankams etapo.

Baltijos šalių indeksai patraukė žemyn (OMXV -0,27 proc., OMXT -0,39 proc., OMXR -0,73 procento). Pagal prekybos aktyvumą niekas neprilygo „Tallinna Sadam“ – bendrovės akcijomis sudaryti 178 sandoriai už 383,1 tūkst. eurų, kaina smuktelėjo 0,50 proc. (iki 1,99 euro už akciją). Daugiau nė vienos bendrovės akcijų prekybos apyvarta nesiekė 100 tūkst. eurų. Tarp aktyviau prekiautų pozicijų brango tik „Nordecon“ akcijos (+0,99 proc., iki 1,02 euro už akciją).
 
Dar nėra komentarų