JAV obligacijų paklausa mažiausia per dešimt metų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-01-10 14:46 Komentarai: (0)
Praėjusiais metais Jungtinių Amerikos Valstijų valstybinių obligacijų, kurios yra likvidžiausios pasaulyje, paklausa buvo mažiausia nuo pat krizinių 2008 metų.

2018 metais Amerikos Iždo departamentas išplatino valstybinių skolos vertybinių už 2,4 trilijono dolerių sumą. Tuo tarpu investuotojai pateikė paraiškas jų įsigyti už 2,6 karto didesnę sumą. Tai mažiausia paklausa nuo pat krizinių 2008 metų.

Tuo pačiu tai įspėjamasis signalas, kad Jungtinių Amerikos Valstijų obligacijų pirkėjų paieška gali būti sunkesnė, nes didėja šalies skola. Praėjusiais metais šios šalies skolos vertybinių popierių pasiūla gerokai išaugo po to, kai Donald Trump administracija įgyvendino mokesčių sumažinimą.

Tuo tarpu naujausios prognozės rodo, kad JAV biudžeto deficitas gali greitai viršyti vieną trilijoną dolerių ir ateinančius kelis metus išlikti didesnis už šį lygį.

„Šis obligacijų paklausos trūkumas nesvarbus, kol nepaaiškėja, jog tai turi didelę reikšmę“ - sakė Deutsche Bank vyriausiasis ekonomistas Torsten Slok.

„Mažėjantis pasiūlymų apimties dydis padidina jautrumą ir tikimybę, kad investuotojai staiga pradės galvoti, kad pasiūlymo aprėpties dydis yra svarbus. Kitaip tariant, visos fiskalinės krizės prasideda nuo pasiūlymo aprėpties dydžio“ - pridūrė jis.
 
Dar nėra komentarų