„Meškos“ šturmuoja akcijų biržas visu pajėgumu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2018-12-06 10:27 Komentarai: (0)
Į akcijų rinką grįžta korekcinės nuotaikos. JAV biržos vakar neveikė dėl 41-jo JAV prezidento G. Busho vyresniojo laidotuvių, o Europoje indeksai patraukė žemyn („Stoxx Europe 600“ -1,16 procento).

Šiandien vyks OPEC susitikimas Vienoje, kur šalys bandys susitarti dėl gavybos mažinimo tam, kad dėl perteklinės pasiūlos nepradėtų kauptis atsargos. „Brent“ tipo naftos kaina vakar smuktelėjo 0,84 proc. (iki JAV 61,56 dolerio už barelį) po to, kai paaiškėjo kad organizacijos jungtinis ministerijų priežiūros komitetas nesugebėjo susitarti net dėl orientacinių kvotų. Artinantis lemtingam gruodžio 11 d. Jungtinės Karalystės parlemento balsavimui dėl pasitraukimo iš ES sąlygų, premjerė Th. May toliau bando įtikinti įstatymų leidėjus palaikyti sutartį. Vyriausybė buvo priversta paviešinti teisinę išvadą (taip nubalsavo parlamentas) kuri rodo, kad pradėjus taikyti taip vadinamą „apsidraudžiamąją priemonę“ (angl. backstop), šalis joje greičiausiai įstrigs neapibrėžtą laiką.

Azijoje šįryt 8.45 val. Lietuvos laiku Japonijos NIKKEI akcijų indeksas buvo nukritęs 1,91 proc., Kinijos „Shanghai Composite“ 1,61 proc., o Honkongo „Hang Seng“ pasirodžius žinioms apie technologijų giganto „Huawei“ vyriausiosios finansininkės areštą Kanadoje, nusirito 2,88 procento. Pranešama, kad areštas susijęs su JAV sankcijų Iranui pažeidimais. Ateities sandoriai rodo, kad akcijų išpardavimas veikiausiai persimes ir į JAV („S&P 500“ -1,35 proc., „Dow Jones“ -1,42 procento).

Įpusėjus savaitei, smuktelėjo visi trys Baltijos šalių indeksai (OMXV -0,30 proc., OMXT -0,23 proc., OMXR -1,01 procento). 100 tūkst. eurų apyvartą viršijo trys bendrovės – „Harju Elekter“ (-1,83 proc.), „Tallinna Kaubamaja Grupp (+0,23 proc.) ir Šiaulių bankas (-0,91 procento). „Tallinna Vesi“ jau pasibaigus prekybos sesijai paskelbė, kad Estijos Konkurencijos taryba nusprendė nepatvirtinti vandens tiekimo paslaugų kainų. Pranešime teigiama, kad bendrovė išnagrinės Konkurencijos tarybos motyvus ir nuspręs, ar dėl jo kreiptis į teismą (tam „Tallinna Vesi“ turi 30 dienų).
 
Dar nėra komentarų