Mes nesame pasirengę krizei

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-09-10 17:25 Komentarai: (0)
Pasaulis šiuo metu yra mažiau pasirengęs spręsti didelę finansų krizę nei tai buvo prieš dešimtmetį, mano buvęs Tarptautinio Valiutos Fondo vadovas Dominique Strauss-Kahn.

Tiesa, jis pripažino, jog reaguojant į prieš dešimt metų kilusią krizę įvyko keletas teigiamų pokyčių, pavyzdžiui, iš bankų reikalaujamų kapitalo rodiklių srityje.

„Tačiau to nepakanka. Įsivaizduokite, kad Deutsche Bank staiga pradeda susidurti su problema. Aštuonių procentų jo turimo kapitalo nepakanka, kad ją įveiktų. Tiesa ta, kad dabar esame mažiau pasirengę. Taisyklės yra nepakankamos“ - teigė buvęs Tarptautinio Valiutos Fondo vadovas.

Dominique Strauss-Kahn atkreipė dėmesį į tai, kad po 2012 - 2013 metų nebeliko diskusijų dėl poreikio reguliuoti ekonomiką, pavyzdžiui, bankų dydį ar reitingų agentūrų veiklą.

„Mes atsitraukėme, todėl kalbant apie pasirengimą esu pesimistas. Mes neatsižvelgiame į globalizaciją, ir tai neatneš teigiamų rezultatų“ - tikino jis.

Buvęs Tarptautinio Valiutos Fondo vadovas pažymėjo, kad politikos krypčių koordinavimas buvo nutrauktas, ir niekas tuo nesirūpina.

„Suderintas mechanizmas, kurį sukūrė G20, ir kuris buvo naudingas dėl besivystančių šalių dalyvavimo, iširo“ - pažymėjo jis.

Dominique Strauss-Kahn yra įsitikinęs, kad populizmas, kuris plinta įvairiose pasaulio dalyse, yra krizės ir jos įveikimo pasekmė, įskaitant nelygybės didėjimą.

„Kiekybinis švelninimas buvo naudingas ir tikėtinas. Tačiau tai yra tam tikra politika, kuri daugiausia lemia finansų sistemos gelbėjimą ir todėl tarnauja turtingiausiems planetos žmonėms“ - reziumavo jis.
 
Dar nėra komentarų