Rytinė finansų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Swedbank Data: 2018-06-13 10:22 Komentarai: (0)
JAV bei Šiaurės Korėjos lyderių susitikimas baigėsi aptakiu JAV pažadu nevykdyti karinių pratybų Pietų Korėjoje, mainais į Š. Korėjos pažadą palaipsniui mažinti branduolinį arsenalą, o šios naujienos nebuvo pakankamos, kad išprovokuotų ženklesnę rinkų reakciją.

Vokietijos DAX vakarykštę prekybos sesiją baigę be pokyčių, Britanijos FTSE 100 traukėsi -0,43 proc., o Stoxx Europe 600 -0,11 proc. Rinkoms belaukiant šiandien įvyksiančio FED susitikimo, Amerikos indeksai vakar taip pat nefiksavo ženklių pokyčių: Dow Jones traukėsi -0,01 proc., o S&P 500 augo +0,17 proc.

Azijos rinkos šiandien neranda vieningos krypties, investuotojams laukiant vakare įvyksiančio FED susitikimo: 08:28 val. Japonijos NIKKEI 225 augo +0,39 proc., o Kinijos CSI 300 bei Pietų Korėjos KOSPI fiksavo atitinkamai -0,62 ir -0,05 proc. kritimus.

Valiutų rinkos

Vakar JAV paskelbta, kad gegužę mėnesinė šalies infliacija buvo nepasikeitė ir išliko ties 0,2 proc. lygiu, bei atitiko išankstines prognozes. Lūkesčius atitiko ir gegužės mėnesinė infliacija, nevertinant maisto produktų bei energetinių išteklių kainų kuri augo nuo 0,1 iki 0,2 proc. Tuo tarpu metinė infliacija gegužę augo nuo 2,5 iki 2,8 proc., atitiko prognozes bei pasiekė didžiausią lygį nuo 2012 m. kovo, o metinės infliacijos reikšmė neskaičiuojant maisto produktų ir energetinių išteklių kainų augo nuo 2,1 iki 2,2 proc. bei taip pat atitiko prognozes. Pastarieji infliacijos rezultatai, kurie pasirodė prieš šiandien įvyksiantį FED susitikimą vakar nesulaukė ženklios rinkų reakcijos, kadangi jau prieš šių duomenų paskelbimą buvo neabejojama, kad šiandien FED įgyvendins palūkanų normos kėlimą iki 1,75 – 2,0 proc. ribos. Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad FED vadovas J. Powellas planuoja rengti spaudos konferencijas po kiekvieno JAV Centrinio Banko susitikimo, taip suteikdamas daugiau erdvės įgyvendinant palūkanų kėlimus. Rinkoje buvo įprasta stebėti, kad FED vykdo palūkanų normų kėlimą tik tų susitikimų metu, kurių pabaigoje būdavo surengiamos diskusijos su žurnalistais.

Tuo tarpu šio susitikimo metu rinka tikėsis sulaukti FED vadovo pareiškimo apie lūkesčius pranokstantį nedarbo lygį, kuris šiuo metu JAV yra lygus 3,8 proc. ir tai, kaip dabartinė situacija galėtų paveikti ilgalaikę nedarbo lygio prognozę, kuri šiuo metu lygi 4,5 proc. Spaudos pranešimo metu taip pat bus laukiama užuominų apie tolimesnius FED veiksmus dėl palūkanų normos kėlimo, šiais metais pradėjusio mažėti FED balanso perspektyvų ateityje bei FED požiūrio į besivystančias rinkas kuriuos šiuo metu išgyvena obligacijų išpardavimus. EUR/USD kursas vakarykštės prekybos sesijos metu krito trečdaliu procento iki 1,1745 lygio, ties kuriuo laikėsi ir antradienio rytą.

EUR/GBP kursas vakar traukėsi 0,3 proc. iki 0,87826 lygio, po to kai Britanijos parlamente vykę balsavimai dėl įstatymų galėjusių apriboti Britanijos premjerės T. May teises Brexit derybose nebuvo patvirtinti. Stringant Britanijos bei Briuselio deryboms proeuropietiški šalies parlamentarai siekė patvirtinti pataisas, kuriomis remiantis šalies premjerei būtų panaikinta teisė vienašališkai pasitraukti iš išstojimo derybų. Vis dėl to, balsavimo metu išsiskyrė pačių konservatorių nuomonės dėl šalies T. May pozicijos derybų metu, tačiau pirmalaikių rinkimų, kuriuose galėtų laimėti kairieji Leiboristai baimė, kuri reikštų dar didesnį neapibrėžtumą išstojimo derybose privertė parlamentarus išsaugoti šalies premjerės poziciją nesusilpnintą.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Baltijos akcijų biržoje vakar buvo sugeneruota 771 tūkst. Eur apyvarta. Vilniaus indeksas augo +0,12 proc., Rygos +0,67 proc., o Talino traukėsi -0,19 proc. Aktyviausiai prekyba vyko „Merko Ehitus“ akcijomis, kuriomis prekiaujantieji vakar nepretendavo į 1 Eur dividendus, o akcijos kaina vakar krito 9,09 proc., arba tiek pat, kiek siekė dividendų pajamingumas.

„LHV Group“ akcijos kaina po rezultatų paskelbimo vakar traukėsi -0,91 proc. iki 10,9 Eur už akciją lygio, o „Grindeks“ akcijos kaina vakar krito -1,09 proc., po to kai bendrovė paskelbė, kad visuotiniame akcininkų susirinkime planuos patvirtinti 0,15 Eur už akciją dividendus, kurių pajamingumas lyginant su vakar dienos akcijos prekybos uždarymo kaina buvo lygus 2 proc.

„Tallink Grupp“ vakar po prekybos sesijos paskelbė, kad vakar įvykusio VAS metu, bendrovėje buvo patvirtinti 0,3 Eur už akciją dividendai (2,5 proc. pajamingumas).
 
Dar nėra komentarų