Goldman Sachs: dauguma kriptovaliutų atpigs iki nulio

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-02-08 17:28 Komentarai: (1)
Neseniai stebėtas kriptovaliutų kritimas, nepaisant dabartinio atšokimo, gali dar labiau pagilėti, perspėja investicinio banko Goldman Sachs atstovas Steve Strongin.

Daugiau nei mėnesį trukęs kriptovaliutų verčių kritimas lėmė tai, kad bendra jų rinkos vertė krito beveik penkiais šimtais milijardų dolerių. Ši suma artima populiariausio pasaulyje socialinio tinklapio Facebook ar gerai žinomo investuotojo Warren Buffett investicinės kompanijos Berkshire Hathaway rinkos vertei.

Nuo gruodžio aštuonioliktą dieną pasiekto kainos piko bitkoinas buvo nuvertėjęs net septyniasdešimt procentų. Tačiau nepaisant to, anot Goldman Sachs banko ekonominių analizių vadovo Steve Strongin, kriptovaliutų rinkos dar laukia blogiausia. Jo nuomone, dauguma jų dabartine forma neišgyvens. Interneto kompanijų, veikusių dotcom burbulo metu likimas rodo, kad sėkmė nėra garantuojama net ankstyvuoju patekimu į rinką. Prognozuojama, kad dabartines kritovaliutas pakeis nedidelė jų grupė, kurių dalis šiuo metu dar neegzistuoja.

„Kadangi kriptovaliutoms trūksta vidinės vertės, tos kurios neišgyvens, greičiausiai jų vertė kris iki nulio“ - tikina Steve Strongin, tačiau tuo pačiu nenurodo per kokį laikotarpį tai gali nutikti.

Tai, kad mes susiduriame su burbulu, liudija kriptovaliutų svyravimų pobūdis ir ypač didelė koreliacija tarp kiekvienos iš jų. Rinkoje, kurioje keli nugalėtojai paima visą puodą, tai nėra racionalu, pažymi specialistas. Pasak jo, kriptovaliutų išlikimas kelia abejonių dėl ilgo sandorių sudarymo, saugumo problemų ir didelių sistemos priežiūros išlaidų, o bitkoino ateities sandorių išleidimas iš esmės nelabai ką keičia.

Tačiau jis pripažino, kad palankiau vertina blockchain technologijos perspektyvas.

„Ar kuri nors iš dabartinių kriptovaliutų gali tapti nauju Google, ar greičiau pasekti paieškos operatorių, kurie iškrito iš rinkos, likimu? Vien tik spekuliacinio burbulo egzistavimo faktas nereiškia, kad atskirų virtualių valiutų kainos negali padidėti. Tačiau dauguma, jei ne visos, niekada negrįš į tą kainų lygį, kuris buvo pasiektas paskutinio piko metu“ - reziumavo investicinio banko Goldman Sachs atstovas Steve Strongin.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,kriptovaliutos)

2019-01-22 » Svaras - geriausia G10 valiuta šiais metais
2019-01-22 » Topix indekso lyderio grąža 330 procentų
2019-01-22 » Vokietijos ZEW indeksas ūgtelėjo trečią mėnesį iš eilės
2019-01-22 » SEB analitikai: „Euro zonos ekonomika šiemet augs lėčiau, kuklesnė bus ir Lietuvos ūkio plėtra“
2019-01-22 » FED turėtų būti kantrus dėl palūkanų normų
2019-01-21 » TVF sumažino pasaulinės ekonomikos augimo prognozes
2019-01-21 » 26 turtingiausieji turi tiek, kiek likę penkiasdešimt procentų pasaulyje
2019-01-21 » Kaip ir laukta sulėtėjo Kinijos ekonomikos augimas
2019-01-18 » Geriausia metų pradžia JAV akcijų rinkai per 32 metus
2019-01-18 » Iš aktyviai valdomų fondų atsiimtos rekordinės lėšos

 
1.   Parašė Chaos   2018-02-08 18:34  

TAIP, 8000+ ir toliau pinga