
Ekonomistai prognozavo, jog sausį Amerikoje ne žemės ūkio sektoriuose iš viso bus sukurta vidutiniškai 184 tūkstančiai naujų darbo vietų. Tuo tarpu mėnesį prieš tai sukurtų darbo vietų skaičius po korekcijos padidintas nuo 148 iki 160 tūkstančių. Kitą vertus, lapkričio mėnesio rodiklis pakoreguotas neigiama linkme nuo 252 iki 216 tūkstančių.
Bedarbystė pirmąjį šių metų mėnesį šioje šalyje nepakito bei kaip ir laukta sudarė 4,1 procento. Tai mažiausias rodiklis nuo pat 2000 metų. Dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis per antrą žiemos mėnesį Amerikoje vėl nepatiko ir siekė 62,7 procento. Ilgalaikių bedarbių, t.y. tų, kurie nedirba dvidešimt septynias savaites arba ilgiau, dalis tarp visų darbo neturinčių asmenų praėjusį mėnesį krito nuo 22,9 iki 21,5 procento.
Sausį Amerikos privačiame sektoriuje sukurta 196 tūkstančiai naujų darbo vietų, arba šešiolika tūkstančių daugiau nei laukta. Gruodžio mėnesį sukurtų darbo vietų skaičius padidintas dvidešimt tūkstančių iki 166 tūkstančių. Viešajame sektoriuje atsirado keturi tūkstančiai naujų darbo vietų, kai mėnesį prieš tai jų kiekis sumažėjo šešiais tūkstančiais, nors anksčiau skelbta, jog paaugo dviem tūkstančiais.

Tuo tarpu barai ir restoranai sausį sukūrė 31 tūkstantį naujų darbo vietų, sveikatos priežiūros srityje atsirado 21 tūkstantis naujų darbo vietų, o sandėliuose ir transporte - vienuolika tūkstančių.
Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, bet prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje sausio mėnesį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, vėl padidėjo, t.y. šįkart nuo 8,1 iki 8,2 procento.

Per visus praėjusius metus Amerikoje ne žemės ūkio sektoriuose iš viso buvo sukurta 2.17 mln. naujų darbo vietų, kai per 2016 metus šis skaičius siekė 2.34 milijono.