Bitcoin - tai pavojingas spekuliacinis burbulas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-12-05 16:41 Komentarai: (2)
Populiariausios pasaulyje virtualios valiutos bitcoin vertė vis labiau didėja ir šturmuoja vis naujesnius rekordinius lygius. Tuo tarpu ekonomistas Stephen Roach perspėja, kad ši kriptovaliuta - tai pavojingas spekuliacinis burbulas.

„Tai investuotojams yra toksiška koncepcija“ - apie virtualias valiutas pareiškė Jeilio universteto profesorius Stephen Roach, kuris anksčiau dirbo Morgan Stanley investiciniame banke.

Jis tuo pačiu kritiškai vertina kriptovaliutų pirkimą.

„Tai yra pavojingas spekuliacinis burbulas bet kokiu šešėliu ar vaizduotės pločiu“ - perspėja Stephen Roach.

„Aš niekada nemačiau akcijos grafiko, kur kaina tikrai turi vertikalų modelį. Ir bitcoin yra labiausiai vertikalus lyginant su tuo, ką aš mačiau per savo karjerą“ - sakė minimas ekonomistas.

Nuo šių metų pradžios bitcoin vertė jau pašoko daugiau nei dvyliką kartų. Susidomėjimas šia virtualia valiuta dar labiau padidėjo, kai net keletas biržų paskelbė apie tai, kad planuoja pradėti prekiauti šios valiutos ateities sandoriais.

Stephen Roach teigia, kad prekybos įteisinimas padaro bitcoin šiek tiek pavojingą investuotojams, nes egzistuoja esminis ekonominis šios koncepcijos vertės trūkumas.

„Kaip ir visi burbulai, jie sprogsta. Jie nukrenta žemyn, o tas, kuris padarė paskutinę investiciją, labiausiai nukenčia, dėl to nekyla klausimų“ - reziumavo Jeilio universteto profesorius.
 
1.   Parašė maxa   2017-12-05 17:59  

Jau penktas straipsnis apie burbulą.

 
2.   Parašė topl0305   2017-12-05 20:52  

Prisimenant NT krizę Lietuvoje.
- NT gali tik brangti (vienetai).
- NT gali tik brangti (minia).
- Taip būti negali (keletas išmintingų individų).
- NT GALI TIK BRANGTI (žinia girdima per visur).
Brakšt.
Tyla.................. NT kainų korekcija.