
Ar ekonomikos augimas euro zonoje ir toliau bus lygus 1,8 proc.? Kokia bus tolesnė Federalinio rezervų banko balanso sumažinimo iki 2,5 mlrd. JAV dolerių eiga? Su kokiais iššūkiais susidurs besivystančios rinkos? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus pateiks TMS Europe specialistai neseniai paskelbtoje ataskaitoje „Analizė ir makroekonominės prielaidos“. Ši studija yra parengta 2017 metų trečiajam ketvirčiui.
TMS Europe šią ataskaitą kiekvieną ketvirtį. Šiame dokumente pateikiami svarbiausi praėjusio laikotarpio ekonominiai rodikliai ir ateinančių mėnesių rinkos prognozės. Analizė apima svarbiausias pasaulines rinkas – euro zoną, Amerikos rinkas ir besivystančias rinkas. Remdamiesi surinktais duomenimis, ekspertai parengia pavyzdinius paskirstymus valdomoms strategijoms. Kuo rinkos nustebins investuotojus trečiajame ketvirtyje?
Euro zona
Šiais metais ekonomikos augimas euro zonoje gali viršyti 2 %. Jam būdinga „sveika“ struktūra, nes jis yra pagrįstas stabiliu vartojimu ir didėjančia investicijų apimtimi. Lyginant su Amerikos rinka, Europa yra spartėjančios plėtros etape, kuriam būdingi aukšti BVP augimo rodikliai, didėjanti infliacija, spartėjančio kreditavimo rinka ir vis dar aukštas nedarbo lygis. Vokietija yra šios situacijos išimtis, nes didžioji dalis šalies ekonominių rodiklių rodo brandų verslo ciklo etapą.
„Ekonomikos augimas euro zonos rinkose gali būti teigiamas netikėtumas dėl keleto priežasčių. Vartojimas, kuris yra esminis pagrindas, ir toliau išlieka didelis. Tikimasi, kad jį sustiprins spartėjančio kreditavimo rinka su istoriškai mažomis kreditų palūkanų normomis euro zonos šalyse, aiškiai didėjanti nekilnojamojo turto kainų tendencija, ypač Vokietijoje ir Ispanijoje. Žaliavų kainos yra stabilios, infliacija yra santykinai nedidelė, o darbo užmokesčio augimas išlieka teigiamas. Pagrindinis rizikos veiksnys yra susijęs su kiekybinio pinigų politikos švelninimo nutraukimu, kuris turės poveikį euro vertinimui ir pakenks Vokietijos eksportuotojams, taip pat padidins paskolų pelningumą ir pinigų kainą Europos šalyse. Tačiau augimo veiksnių ir rizikos pusiausvyra Europos šalyse vis dar išlieka teigiama“, – sako Artūras Kampanas Plėtros direktorius Lietuvoje, TMS Europe.
Pirkimo vadybininkų indekso (angl. PMI) reikšmės, ypač pramonėje, pasižymi labai stipriais rodikliais. Reikėtų akcentuoti, kad tai iš dalies lemia sąnaudų subrodikliai (kurie ir toliau stipriai didėja) bei bazinis poveikis. Tai reiškia, jog rodikliai išliko maždaug 50 punktų lygmenyje daugeliu ketvirčių, o realus ekonomikos atgaivinimas sukėlė gana didelį optimizmą.
Kalbant apie pinigų politiką, TMS Europe specialistai nesitiki, kad kiekybinis pinigų politikos švelninimas bus sutrumpintas. Remiantis oficialia informacija, jis turėtų vykti iki 2017 metų pabaigos, taikant 60 EUR per mėnesį normą. Didelį pelningumo Europoje padidėjimą ir euro sustiprėjimą lėmė birželį pasakytas Mario Draghi teiginys, kad „defliacijos grėsmė praėjo, ir dabar veikia augimo jėgos“. Šie žodžiai buvo plačiai interpretuoti kaip kiekybinio pinigų politikos švelninimo pabaigos Europoje paskelbimas. Nepaisant to, makro duomenyse dar neatsispindi joks ekonomikos augimo pagreitėjimas, kiek tai yra susiję su infliacija. Jos augimas išlieka žemiau tikslinės 2 % ribos.
Atsižvelgdami į pirmiau išdėstytas perspektyvas, valdytojai pirmenybę teikia Pietų Europos (Ispanijos ir Italijos) rinkoms, pirmiausia – bankininkystės sektoriui, dėl pelningumo didėjimo, sąnaudų mažėjimo, sektoriaus konsolidacijos ir didėjančios kreditų apimties. Be to, tikimasi, kad už vidurkį didesnę grąžą gaus su vartojimo veikla susijusios bendrovės, t.y. aprangos, elektronikos ir automobilių pramonėje.
Amerikos rinkos
Metinė JAV ekonomikos augimo prognozė išlieka nepasikeitusi. Jos metinio augimo tempas turėtų svyruoti nuo 2 % iki 2,5 %. Pirmajame ketvirtyje Amerikos ekonomikoje augimo tempas sumažėjo iki 1,4% daugiausia dėl vartojimo, kuris nukrito beveik 2 procentiniais punktais, lyginant su 2016 metų ketvirtuoju ketvirčiu.
Birželį vykusiame posėdyje Federalinis atvirosios rinkos komitetas (angl. FARK) padidino dabartinio ciklo palūkanų normas keturis kartus (iki 1-1,25 %), ir tai visiškai atitinka rinkos lūkesčius. Atkreiptas dėmesys į mažą paklausos sukeltą infliaciją. Tikimasi, kad infliacija išliks mažesnė nei 2 % per kitus 12 mėnesių. FARK taip pat sprendė klausimą, susijusį su Federalinio rezervų banko balanso mažinimu. „Balansas bus sumažintas dėl to, kad pelnas, gautas iš vėlesnio termino obligacijų serijų, nebus reinvestuojamas. Tai yra pinigų politikos griežtinimo forma (išskyrus palūkanų normų padidėjimą), kuri suteikia Federaliniam rezervų bankui dar vieną priemonę reguliuoti rinkos likvidumą. Turėkime omenyje, kad ribos gali būti pakeistos, kai tai yra reikalinga, o pats procesas gali būti sustabdytas stiprių rinkos sukrėtimų atveju. Svarbu yra tai, jog, remiantis dabartinėmis prielaidomis, obligacijų rinkoje nėra pasiūlos, o Federalinio rezervų banko paklausa sistemingai mažėja, ir tai gali lemti didesnį kintamumą obligacijų rinkoje, ypač kiek tai yra susiję su pelno kreivės viduriniuoju tašku“, - teigia Artūras Kampanas Plėtros direktorius Lietuvoje, TMS Europe.
Amerikos ekonomikos varomoji jėga vis dar yra vartojimas su sparčiai didėjančiomis investicijomis, kurios palaikys augimo tempą kitais ketvirčiais. Amerikos vartotojų aplinka ir toliau išlieka patogi dėl didėjančio darbo užmokesčio, mažos infliacijos ir nedarbo lygio, didėjančių nekilnojamojo turto kainų, nedidelių kreditų kainų ir teigiamo poveikio turtui, susijusio su situacija rinkoje, kai akcijų kainos kyla (angl. bull market). Pagrindinė grėsmė Amerikos ekonomikai ir akcijų rinkoms yra realių palūkanų normų padidėjimas, t.y. pelno padidėjimas, atsižvelgiant į infliaciją, nes tai gali lemti laipsnišką Amerikos bendrovių pasiektų rezultatų mažėjimą. Ilgą laiką JAV akcijų rinka buvo aukštai vertinama, ir dėl to kyla grėsmė tolesniam didėjimui. Gali būti, kad Amerikos indeksai bus pakoreguoti šį ketvirtį. Tačiau dabartiniame verslo ciklo etape akcijos yra turto grupė, kuriai teikiama pirmenybė, tad mes pasinaudosime kainų sumažėjimo pranašumu jas įsigyjant. Atrinktose bendrovėse galima pastebėti pridėtinę vertę. Pagrindinis dėmesys sutelkiamas į bendroves, priklausančias elektrinių automobilių tiekimo grandinei, specializuotas technologijų bendroves, ypač tas, kurios gamina puslaidininkius, bei su vartojimo veikla susijusias bendroves, kurios apima ir įvairias technologijas gaminančias bendroves.
Besivystančios rinkos
Didžiausia našta besiformuojančios rinkos ekonomikos šalims pirmojoje metų pusėje buvo mažėjančios žaliavų kainos. Jos lėmė neigiamus pakartotinius 2017 metų planuojamo augimo tempo vertinimus (daugiausia Pietų Afrikoje, Čilėje ir Indonezijoje). Nepaisant to, viso krepšelio varomoji jėga išliko teigiama nuo pačios metų pradžios (+ maždaug 4,5 %, palyginti su ankstesniais metais). Pagrindinė grėsmė augimui viduriniuoju ir ilguoju laikotarpiu vis dar yra infliacijos lygio pasaulio ekonomikoje, ypač išsivysčiusiose šalyse, mažėjimas. Šis veiksnys turės palankų poveikį tolesniam politikos griežtinimui JAV ir analogiško proceso pradėjimui euro zonoje.
„Kinija toliau tęsia skolos mažinimo procesą, kuris yra palaipsninis ir bus vykdomas per tam tikrą laikotarpį. Atrodo, kad tik dėl stipraus smūgio pasaulio ekonomikos augimui galėtų susidaryti tokia situacija, kurioje šis procesas taptų nekontroliuojamu. Nepaisant to, stiprus ir sistemingas trumpojo laikotarpio palūkanų normų didinimas Kinijoje bus reikšmingas rizikos veiksnys būsimais ketvirčiais“, – tvirtina Artūras Kampanas Plėtros direktorius Lietuvoje, TMS Europe.
Pastaruoju metu sumažėjus naftos ir pramoninių metalų kainoms ir pervertinus augimą, TMS Europe valdytojai mano, kad Rusijos rinka, pagrįsta aukščiausia dividendų norma visoje besivystančių rinkų grupėje, pasižymės dideliu potencialu. Kita vertus, planuojamas žaliavų kainų padidėjimas antrajame ketvirtyje pakenks Lenkijos ir Turkijos rinkoms, kuriose pasireiškė labai stiprūs padidėjimai pirmoje metų pusėje. Makroaplinka taip pat bus palanki Brazilijos ekonomikai ir rinkai, tačiau dėl prezidento kilęs politinis sujudimas yra veiksmingas atbaidymas nuo investavimo į šalies turtą ilguoju laikotarpiu.
TMS Brokers Europe didina galimybes aktyviems dienos prekiautojams, papildydama indeksų CFD sąrašą, pavedimai dėl kurių bus vykdomi tiesiogine rinkos kaina su kintančiu pirkimo ir pardavimo kainų skirtumu (ang. “floating spread”).
TMS Europe šią ataskaitą kiekvieną ketvirtį. Šiame dokumente pateikiami svarbiausi praėjusio laikotarpio ekonominiai rodikliai ir ateinančių mėnesių rinkos prognozės. Analizė apima svarbiausias pasaulines rinkas – euro zoną, Amerikos rinkas ir besivystančias rinkas. Remdamiesi surinktais duomenimis, ekspertai parengia pavyzdinius paskirstymus valdomoms strategijoms. Kuo rinkos nustebins investuotojus trečiajame ketvirtyje?
Euro zona
Šiais metais ekonomikos augimas euro zonoje gali viršyti 2 %. Jam būdinga „sveika“ struktūra, nes jis yra pagrįstas stabiliu vartojimu ir didėjančia investicijų apimtimi. Lyginant su Amerikos rinka, Europa yra spartėjančios plėtros etape, kuriam būdingi aukšti BVP augimo rodikliai, didėjanti infliacija, spartėjančio kreditavimo rinka ir vis dar aukštas nedarbo lygis. Vokietija yra šios situacijos išimtis, nes didžioji dalis šalies ekonominių rodiklių rodo brandų verslo ciklo etapą.
„Ekonomikos augimas euro zonos rinkose gali būti teigiamas netikėtumas dėl keleto priežasčių. Vartojimas, kuris yra esminis pagrindas, ir toliau išlieka didelis. Tikimasi, kad jį sustiprins spartėjančio kreditavimo rinka su istoriškai mažomis kreditų palūkanų normomis euro zonos šalyse, aiškiai didėjanti nekilnojamojo turto kainų tendencija, ypač Vokietijoje ir Ispanijoje. Žaliavų kainos yra stabilios, infliacija yra santykinai nedidelė, o darbo užmokesčio augimas išlieka teigiamas. Pagrindinis rizikos veiksnys yra susijęs su kiekybinio pinigų politikos švelninimo nutraukimu, kuris turės poveikį euro vertinimui ir pakenks Vokietijos eksportuotojams, taip pat padidins paskolų pelningumą ir pinigų kainą Europos šalyse. Tačiau augimo veiksnių ir rizikos pusiausvyra Europos šalyse vis dar išlieka teigiama“, – sako Artūras Kampanas Plėtros direktorius Lietuvoje, TMS Europe.
Pirkimo vadybininkų indekso (angl. PMI) reikšmės, ypač pramonėje, pasižymi labai stipriais rodikliais. Reikėtų akcentuoti, kad tai iš dalies lemia sąnaudų subrodikliai (kurie ir toliau stipriai didėja) bei bazinis poveikis. Tai reiškia, jog rodikliai išliko maždaug 50 punktų lygmenyje daugeliu ketvirčių, o realus ekonomikos atgaivinimas sukėlė gana didelį optimizmą.
Kalbant apie pinigų politiką, TMS Europe specialistai nesitiki, kad kiekybinis pinigų politikos švelninimas bus sutrumpintas. Remiantis oficialia informacija, jis turėtų vykti iki 2017 metų pabaigos, taikant 60 EUR per mėnesį normą. Didelį pelningumo Europoje padidėjimą ir euro sustiprėjimą lėmė birželį pasakytas Mario Draghi teiginys, kad „defliacijos grėsmė praėjo, ir dabar veikia augimo jėgos“. Šie žodžiai buvo plačiai interpretuoti kaip kiekybinio pinigų politikos švelninimo pabaigos Europoje paskelbimas. Nepaisant to, makro duomenyse dar neatsispindi joks ekonomikos augimo pagreitėjimas, kiek tai yra susiję su infliacija. Jos augimas išlieka žemiau tikslinės 2 % ribos.
Atsižvelgdami į pirmiau išdėstytas perspektyvas, valdytojai pirmenybę teikia Pietų Europos (Ispanijos ir Italijos) rinkoms, pirmiausia – bankininkystės sektoriui, dėl pelningumo didėjimo, sąnaudų mažėjimo, sektoriaus konsolidacijos ir didėjančios kreditų apimties. Be to, tikimasi, kad už vidurkį didesnę grąžą gaus su vartojimo veikla susijusios bendrovės, t.y. aprangos, elektronikos ir automobilių pramonėje.
Amerikos rinkos
Metinė JAV ekonomikos augimo prognozė išlieka nepasikeitusi. Jos metinio augimo tempas turėtų svyruoti nuo 2 % iki 2,5 %. Pirmajame ketvirtyje Amerikos ekonomikoje augimo tempas sumažėjo iki 1,4% daugiausia dėl vartojimo, kuris nukrito beveik 2 procentiniais punktais, lyginant su 2016 metų ketvirtuoju ketvirčiu.
Birželį vykusiame posėdyje Federalinis atvirosios rinkos komitetas (angl. FARK) padidino dabartinio ciklo palūkanų normas keturis kartus (iki 1-1,25 %), ir tai visiškai atitinka rinkos lūkesčius. Atkreiptas dėmesys į mažą paklausos sukeltą infliaciją. Tikimasi, kad infliacija išliks mažesnė nei 2 % per kitus 12 mėnesių. FARK taip pat sprendė klausimą, susijusį su Federalinio rezervų banko balanso mažinimu. „Balansas bus sumažintas dėl to, kad pelnas, gautas iš vėlesnio termino obligacijų serijų, nebus reinvestuojamas. Tai yra pinigų politikos griežtinimo forma (išskyrus palūkanų normų padidėjimą), kuri suteikia Federaliniam rezervų bankui dar vieną priemonę reguliuoti rinkos likvidumą. Turėkime omenyje, kad ribos gali būti pakeistos, kai tai yra reikalinga, o pats procesas gali būti sustabdytas stiprių rinkos sukrėtimų atveju. Svarbu yra tai, jog, remiantis dabartinėmis prielaidomis, obligacijų rinkoje nėra pasiūlos, o Federalinio rezervų banko paklausa sistemingai mažėja, ir tai gali lemti didesnį kintamumą obligacijų rinkoje, ypač kiek tai yra susiję su pelno kreivės viduriniuoju tašku“, - teigia Artūras Kampanas Plėtros direktorius Lietuvoje, TMS Europe.
Amerikos ekonomikos varomoji jėga vis dar yra vartojimas su sparčiai didėjančiomis investicijomis, kurios palaikys augimo tempą kitais ketvirčiais. Amerikos vartotojų aplinka ir toliau išlieka patogi dėl didėjančio darbo užmokesčio, mažos infliacijos ir nedarbo lygio, didėjančių nekilnojamojo turto kainų, nedidelių kreditų kainų ir teigiamo poveikio turtui, susijusio su situacija rinkoje, kai akcijų kainos kyla (angl. bull market). Pagrindinė grėsmė Amerikos ekonomikai ir akcijų rinkoms yra realių palūkanų normų padidėjimas, t.y. pelno padidėjimas, atsižvelgiant į infliaciją, nes tai gali lemti laipsnišką Amerikos bendrovių pasiektų rezultatų mažėjimą. Ilgą laiką JAV akcijų rinka buvo aukštai vertinama, ir dėl to kyla grėsmė tolesniam didėjimui. Gali būti, kad Amerikos indeksai bus pakoreguoti šį ketvirtį. Tačiau dabartiniame verslo ciklo etape akcijos yra turto grupė, kuriai teikiama pirmenybė, tad mes pasinaudosime kainų sumažėjimo pranašumu jas įsigyjant. Atrinktose bendrovėse galima pastebėti pridėtinę vertę. Pagrindinis dėmesys sutelkiamas į bendroves, priklausančias elektrinių automobilių tiekimo grandinei, specializuotas technologijų bendroves, ypač tas, kurios gamina puslaidininkius, bei su vartojimo veikla susijusias bendroves, kurios apima ir įvairias technologijas gaminančias bendroves.
Besivystančios rinkos
Didžiausia našta besiformuojančios rinkos ekonomikos šalims pirmojoje metų pusėje buvo mažėjančios žaliavų kainos. Jos lėmė neigiamus pakartotinius 2017 metų planuojamo augimo tempo vertinimus (daugiausia Pietų Afrikoje, Čilėje ir Indonezijoje). Nepaisant to, viso krepšelio varomoji jėga išliko teigiama nuo pačios metų pradžios (+ maždaug 4,5 %, palyginti su ankstesniais metais). Pagrindinė grėsmė augimui viduriniuoju ir ilguoju laikotarpiu vis dar yra infliacijos lygio pasaulio ekonomikoje, ypač išsivysčiusiose šalyse, mažėjimas. Šis veiksnys turės palankų poveikį tolesniam politikos griežtinimui JAV ir analogiško proceso pradėjimui euro zonoje.
„Kinija toliau tęsia skolos mažinimo procesą, kuris yra palaipsninis ir bus vykdomas per tam tikrą laikotarpį. Atrodo, kad tik dėl stipraus smūgio pasaulio ekonomikos augimui galėtų susidaryti tokia situacija, kurioje šis procesas taptų nekontroliuojamu. Nepaisant to, stiprus ir sistemingas trumpojo laikotarpio palūkanų normų didinimas Kinijoje bus reikšmingas rizikos veiksnys būsimais ketvirčiais“, – tvirtina Artūras Kampanas Plėtros direktorius Lietuvoje, TMS Europe.
Pastaruoju metu sumažėjus naftos ir pramoninių metalų kainoms ir pervertinus augimą, TMS Europe valdytojai mano, kad Rusijos rinka, pagrįsta aukščiausia dividendų norma visoje besivystančių rinkų grupėje, pasižymės dideliu potencialu. Kita vertus, planuojamas žaliavų kainų padidėjimas antrajame ketvirtyje pakenks Lenkijos ir Turkijos rinkoms, kuriose pasireiškė labai stiprūs padidėjimai pirmoje metų pusėje. Makroaplinka taip pat bus palanki Brazilijos ekonomikai ir rinkai, tačiau dėl prezidento kilęs politinis sujudimas yra veiksmingas atbaidymas nuo investavimo į šalies turtą ilguoju laikotarpiu.
TMS Brokers Europe didina galimybes aktyviems dienos prekiautojams, papildydama indeksų CFD sąrašą, pavedimai dėl kurių bus vykdomi tiesiogine rinkos kaina su kintančiu pirkimo ir pardavimo kainų skirtumu (ang. “floating spread”).
Parsisiųsti: Kas mūsų laukia 2017 metų trečiajame ketvirtyje? 
Bylos dydis: 9523KB, Siuntimų skaičius: 55

Bylos dydis: 9523KB, Siuntimų skaičius: 55