Lietuvoje ir euro zonoje ūgtelėjo mažmeninė prekyba

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-05-04 15:04 Komentarai: (0)
Europos sąjungos statistikos departamentas Eurostat šiandien paskelbė naujausius duomenis apie mažmeninę prekybą. Tiek euro zonoje, tiek mūsų šalyje kovą fiksuotas šio rodiklio prieaugis, o Europos sąjungoje mažmeninė prekyba smuktelėjo.

Per pirmą pavasario mėnesį, palyginus su vasariu, mažmeninės prekybos apimtys euro zonoje ūgtelėjo 0,3 procento, kai laukta vos 0,1 procento prieaugio. Lietuvoje šis rodiklis pakilo 1,1 procento, o Europos sąjungoje smuktelėjo 0,2 procento. Mėnesį prieš tai euro zonoje mažmeninė prekyba paaugo 0,5 procento, Europos sąjungoje - 0,7 procento, o mūsų šalyje fiksuotas 0,6 procento nuosmukis.

Euro zonoje per kovą ne maisto produktų pardavimai paaugo 0,4 procento, maisto, gėrimų ir tabako - 0,2 procento, o degalų sumažėjo 0,3 procento. Europos sąjungoje degalų pardavimai smuktelėjo 0,4 procento, ne maisto produktų - 0,3 procento, o maisto, gėrimų ir tabako pakilo 0,1 procento.

Tarp Europos sąjungos šalių, remiantis Eurostat duomenimis, sparčiausiai mažmeninė prekyba per pirmą pavasario mėnesį ūgtelėjo Vengrijoje (1,8 procento), Estijoje (1,6 procento) ir Liuksemburge (1,5 procento), na o labiausiai krito Portugalijoje (2,3 procento) bei Slovėnijoje ir Didžiojoje Britanijoje, kur smuko po 2,2 procento.

Kalbant apie metinį mažmeninės prekybos pokytį, tai jis kovą, palyginus su vasariu, euro zonoje paspartėjo nuo 1,7 iki 2,3 procento, kai prognozuota, jog padidės iki vidutiniškai 2,1 procento. Europos sąjungoje prieaugis padidėjo nuo 2,4 iki 2,5 procento, o mūsų šalyje fiksuota priešinga tendencija, t.y. sumažėjo nuo 7,6 iki 6,5 procento.

Euro zonoje per metus ne maisto produktų pardavimai pakilo 3,1 procento, maisto, gėrimų ir tabako - 1,6 procento, tuo tarpu degalų nepakito. Europos sąjungoje ne maisto produktų pardavimai paaugo 3,7 procento, maisto, gėrimų ir tabako - 1,2 procento, o degalų pakilo 0,4 procento.

Tarp Europos sąjungos šalių sparčiausiai mažmeninė prekyba per metus ūgtelėjo Slovėnijoje (10,4 procento), Rumunijoje (9,1 procento) ir Liuksemburge (7,8 procento).
 
Dar nėra komentarų