Australijos ekonomika ūgtelėjo sparčiau nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-03-01 13:05 Komentarai: (0)
Australijos statistikos biuras pranešė duomenis apie tai, kaip per praėjusių metų paskutinį ketvirtį pakito šios šalies bendrasis vidaus produktas. Paaiškėjo, kad tiek ketvirčio, tiek metinis ekonomikos augimas buvo spartesnis nei laukta.

Per praėjusį ketvirtį, palyginus su ankstesniu ketvirčiu, Australijos bendrasis vidaus produktas ūgtelėjo 1,1 procento, arba sparčiausiai nuo pat 2016 metų pirmojo ketvirčio, kai ekonomistai prognozavo, jog prieaugis sieks vidutiniškai tik 0,7 procento. Per trečią ketvirtį buvo fiksuotas kritimas, kuris siekė 0,5 procento. Tad Australijos ekonomikai pavyko išvengti recesijos.

Kalbant apie metinį bendrojo vidaus produkto pokytį, tai per ketvirtą praėjusių metų ketvirtį užfiksuotas 2,4 procento prieaugis, kai ketvirtį prieš tai jis siekė 1,8 procento. Ekonomistai prognozavo, jog Australijos ekonomikos augimas per praėjusį ketvirtį sieks vidutiniškai 1,9 procento.

Labiausiai prie bendro šios šalies ekonomikos augimo prisidėjo augusios vartotojų išlaidos. Jos ūgtelėjo 0,9 procento bei prie užfiksuoto bendrojo vidaus produkto prieaugio prisidėjo 0,5 procentinio punkto. Viešojo pobūdžio investicijos per praėjusį ketvirtį paaugo 7,7 procento ir prie ekonomikos augimo prisidėjo 0,3 procentinio punkto.

Šalies eksporto apimtys per minimą laikotarpį pakilo 2,2 procento ir prie bendrojo vidaus prieaugio prisidėjo 0,5 procentinio punkto. Tuo tarpu importas į Australiją ūgtelėjo 1,4 procento, ir tai šalies ekonomikos augimą neigiamai paveikė 0,3 procentinio punkto.

Apie pietus rinkoje už vieną Australijos dolerį buvo mokama po 0.76624 Amerikos dolerius, arba 0,15 procento daugiau nei vakar, tuo tarpu Australijos valiuta euro atžvilgiu buvo pabrangusi 0,44 procento iki 0.72678 eurų. Nuo metų pradžios Australijos doleris Amerikos dolerio atžvilgiu pabrango 6,2 procento, o per pastaruosius vienerius metus - apie septynis procentus, tuo tarpu euro atžvilgiu Australijos valiuta sustiprėjo atitinkamai šešiais ir dešimt procentų.
 
Dar nėra komentarų