Iš Kinijos ir toliau traukiasi kapitalas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-12-05 17:15 Komentarai: (0)
Amerikos dolerio sustiprėjimas ir tuo pačiu juanio susilpnėjimas lėmė, jog per trečią šių metų ketvirtį iš Kinijos pasitraukė dar daugiau kapitalo, t.y. šįkart 207 mlrd. dolerių vertės, rašoma Barclays banko ataskaitoje.

Minimo banko specialistai prognozuoja, kad ši tendencija ir toliau tęsis. Tą turėtų lemti lūkesčiai dėl bazinės palūkanų normos Amerikoje didinimo, bei dar labiau sustiprėsiantis doleris po to, kai naujasis Amerikos prezidentas Donald Trump bus inauguruotas.

Tuo pačiu Barclays banko analitikai atkreipia dėmesį, kad nors kapitalo nutekėjimas jau nėra toks didelis ir spartus, kaip po griūties Kinijos akcijų rinkoje buvo praėjusių metų antroje pusėje, bet šios Azijos šalies turimi rezervai dar labiau sumažėjo.

„Nuo 2015 metų rugpjūčio Kinijos rezervai smuktelėjo 530 mlrd. dolerių ir šių metų spalio pabaigoje jų vertė jau siekė tik 3,12 trilijonų dolerių, t.y. mažiausiai nuo pat 2011 metų“ - Barclays ataskaitoje nurodo šio banko analitikai.

Kinijos akcijų rinkos pagrindinis indeksas Shanghai Composite šiandien smuktelėjo virš vieno procento iki 3204.71 punkto vertės. Nuo metų pradžios jis krito 9,45 procento.
 
Dar nėra komentarų