JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2016-11-14 15:12 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksų ateities sandorių kainos nerodo vieningos indeksų krypties.




Praėjusią savaitę JAV akcijų indeksai ženkliai svyravo, kadangi buvo paskelbti netikėti JAV prezidento rinkimų rezultatai – pergalę šventė respublikonų kandidatas Donaldas Trumpas. Tikėtina, jog ir šią savaitę indeksai pasižymės didesniais svyravimais, kadangi rinkos dalyviai ir toliau sieks įvertinti galimus šalies politikos pokyčius ir pasekmes.

Milijardierius investuotojas Warrenas Buffettas, kuris buvo aršus D. Trumpo kritikas, pareiškė, jog jis tikisi, kad po 10-30 metų akcijų kainos bus aukštesniame lygyje nei dabar, nepriklausomai nuo to, kas buvo išrinktas JAV prezidentu. Investuotojo manymu, D. Trumpo grasinimai įvesti tarifus Kinijos produktams yra bloga idėja, tačiau jis nemano, jog tai sukeltų recesiją. Toks veiksmas tikrai sulauktų atsako ir p. Buffetto nemano, jog iki šiol sudarytos prekybos sutartys galėtų būti panaikintos. Taip pat W. Buffettas paragino D. Trumpą paviešinti savo mokesčių deklaracijas ir dar kartą kritikavo D. Trumpo verslo istoriją, pasižymėjusią daugelio įmonių bankrotu.

Azijoje akcijų indeksai nerodė vieningos krypties. Kinijos prezidentas Xi Jinping per pirmąjį pokalbį su Donaldu Trumpu pareiškė, jog bendradarbiavimas yra vienintelis teisingas pasirinkimas didžiausioms pasaulio ekonomikoms. D. Trumpo atstovai pareiškė, jog naujojo JAV prezidento pokalbis su Kinijos prezidentu įtvirtino tarpusavio pagarbą ir tiki, kad bus vystomi geri tarpusavio santykiai. Ši pozicija gerokai skiriasi nuo priešrinkiminės kampanijos metu mestų kaltinimų Kinijos vykdomai prekybos politikai bei valiutos manipuliavimui. Paskelbti naujausi Kinijos ekonominiai rodikliai parodė išsilaikantį ekonomikos augimo tempą. Spalio mėnesį gamybos pramonės plėtra siekė 6,1% (met./met.) – buvo tokia pat kaip ir rugsėjo mėnesį. Mažmeninių pardavimų augimo tempas kiek sulėtėjo iki 10% (met./met.), o per 10 šių metų mėnesių investicijos į miestų infrastruktūrą, gamyklas ir NT ūgtelėjo iki 8,3% (met./met.).

Europoje akcijų indeksai kyla. Vaistų gamintojo „Novartis“ (NOVN) akcijų kaina Šveicarijos biržoje iš pradžių kilo, tačiau šiuo metu krenta apie 1% po to, kai pasirodė nepatvirtinti duomenys, jog įmonė derasi dėl JAV generinių vaistų gamintojos „Amneal Pharmaceuticals“ įsigijimo. Prognozuojama, jog perkamos „Amneal Pharmaceuticals“ vertė gali siekti apie 8 mlrd. USD.

Šiandien lauksime ECB prezidento Mario Draghi kalbos, o rytoj bus paskelbti preliminarūs Vokietijos bei euro zonos BVP duomenys ir JAV mažmeninės prekybos rodikliai. Antroje savaitės dalyje investuotojų dėmesys nukryps į JAV infliacijos rodiklius ir šalies centrinio banko vadovės kalbą.

WTI tipo naftos kaina yra linkusi kristi, investuotojams vertinant naujienas, jog Iranas didino naftos gavybą sparčiau nei tikėtasi. Tuo tarpu Saudo Arabija paragino OPEC narius susitarti dėl žaliavos gavybos mažinimo. Šio mėnesio pabaigoje vyks oficialus OPEC susitikimas, o iki jo pradžios organizacijos nariai organizuos neoficialius susitikimus, kurių metu bandys pasiekti galutinį susitarimą. JAV doleris kitų valiutų atžvilgiu šiandien gerokai brangsta, investuotojams manant, jog D. Trumpo atėjimas į valdžią gali paspartinti bazinės palūkanų normos kėlimą.

 
Dar nėra komentarų