Brangstanti nafta ir gera makroekonominė informacija kelia investuotojų ūpą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2016-03-03 10:54 Komentarai: (0)
Pagrindiniai JAV akcijų indeksai trečiadienį santūriai ūgtelėjo (S&P 500 +0,41 proc., NASDAQ +0,29 proc., DOW JONES +0,20 proc.). Labiausiai pasistiebė energetikos sektoriuje veikiančių bendrovių akcijos (sektoriaus pokytis S&P 500 indekse +2,45 proc.). Per pastarąsias tris savaites WTI rūšies nafta jau pabrangusi beveik 26 proc. (šįryt 34,52 JAV dolerio už barelį).

JAV Energetikos informacijos administracijos duomenimis, naftos gavybos mastas šalyje susitraukė šeštą savaitę iš eilės ir vasario 26 d. pasibaigusią savaitę siekė 9,08 mln. barelių per dieną, o tai yra žemiausias produkcijos lygis nuo 2014 m. lapkričio.

Investuotojų dėmesį vakar patraukė ir JAV makroekonominė informacija. Nepriklausomos tyrimų agentūros „ADP Inc.“ vertinimu, vasarį JAV sukurta 214 tūkst. naujų darbo vietų – taigi 11 proc. daugiau negu sausio mėnesį ir 13 proc. daugiau, negu buvo prognozuota. Vakar paskelbta Federalinės rezervų sistemos (FED) rengiama ataskaita apie ūkio būklę (angl. Beige Book) parodė, kad ekonomikos plėtra didžiojoje dalyje vertinamų regionų toliau vyko vidutiniu tempu. Konstatuota ir tai, kad, vertinant apskritai, darbo užmokestis padidėjo, o kai kuriuose regionuose (pavyzdžiui, Sent Luise) – smarkiai. Stebėdami pastaruoju metu lūkesčius pralenkiančią JAV ekonominę informaciją, rinkos dalyviai pradėjo drąsiau vertinti ir tolesnio pinigų politikos normalizavimo galimybę. Tikimybė, kad FED priims sprendimą kelti palūkanų normą (iki 0,75 proc.) jau rugsėjo mėnesį vyksiančiame posėdyje, antradienį perkopė ir laikosi aukščiau 50 proc. ribos. EUR/USD kursas smunka penktą dieną iš eilės (šįryt 1 EUR: 1,0865 USD).

Investuotojų Azijoje nuotaikos šįryt pozityvios (Japonijos NIKKEI 225 +1,28 proc., 09:45 Lietuvos laiku Kinijos SHANGHAI COMPOSITE +0,35 proc.). Nežymiai kylančios ateities sandorių vertės žada, kad gero ūpo nepraras ir Europos akcijų rinkos dalyviai (vakar EURO STOXX 50 +0,86 proc.). Nors rytoj skelbtina JAV darbo rinkos informacija – bene svarbiausia šios savaitės ekonominių rodiklių kalendoriuje, ketvirtadienį ekonominių naujienų taip pat netrūks. Be JAV, euro zonos ir Jungtinės Karalystės verslo pasitikėjimo rodiklių, bus skelbiama informacija apie euro zonos mažmeninės prekybos apyvartą bei JAV ilgalaikio vartojimo prekių ir gamyklų užsakymus sausio mėnesį.

Baltijos šalių biržose įprastai nedideliais pokyčiais pasižymintys indeksai vakar driokstelėjo (OMXV +0,63 proc., OMXT +2,05 proc., OMXBB +1,54 procento). Per daug neatsižvelgdami į kainą, pirkėjai varžėsi, kuriems pavyks įsigyti didesnį Talino biržoje esančių bendrovių akcijų kiekį,. Optimizmo pliūpsnis pasireiškė prekyboje „Tallinna Kaubamaja Grupp“ (+4,80 proc.) akcijomis, bendrovei pranešus apie smarkiai didesnius planuojamus dividendus – 0,52 euro už akciją (praėjusiais metais buvo mokama 0,40 euro). Panašaus siurprizo būtų galima tikėtis ir iš „Olympic Entertainment Group“ (+2,70 proc.). Praėjusiais metais bendrovė skyrė 0,10 euro dividendus už akciją, o šiais metais, atsižvelgus į išaugusį pelną ir baigtą plėtros projektą Maltoje, jie galėtų būtų keletu centų didesni. Primename, kad 2015 metais pelnas vienai akcijai siekė 0,169 euro už akciją.

„Silvano Fashion Group“ (+3,45 proc.) efektyvumas vykdant veiklą Rytų rinkose neliko nepastebėtas. Nors praėjusiais metais bendrovės pajamos sumažėjo 35,3 proc. – iki 65 mln. eurų, grynojo pelno uždirbta 10,4 mln. eurų t. y. net 14,5 proc. daugiau nei užpernai. Galima pagirti bendrovę, kuri efektyviai reaguoja į Rytų rinkų pokyčius mažindama savo kaštus, tiesa, sunku įvertinti, kiek prie to prisidėjo Baltarusijos valiutos devalvacija, nes veiklos ataskaitoje tai nebuvo pateikta. Kita vertus, nepaisant vidutiniškų ketvirtojo ketvirčio rezultatų „Tallink Grupp“ (+1,77 proc.) akcijos pabrango iki 0,92 euro, tad kaina po truputį artėja prie psichologiškai svarbios 1 euro ribos, kuri paskutinį kartą buvo pasiekta 2013 metais. Primename, kad šiais metais pagrindinis akcininkas pirko santykinai didelį akcijų kiekį, taip sukeldamas kitų investuotojų abejones, ar akcijų kaina biržoje yra pakankamai įvertinta.
 
Dar nėra komentarų