Kas antras bankrotas žaliavų sektoriuje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2015-12-11 13:14 Komentarai: (0)
Pasaulinių žaliavų sektoriaus atstovių padėtis ir toliau blogės, parengtoje gruodžio mėnesio apžvalgoje perspėja pasaulinė reitingų agentūra Moody’s. Beje, jau dabar kas antra bankrutuojanti kompanija priklauso būtent šiam sektoriui.

Remiantis Moody’s specialistų atliktais skaičiavimais, naftos ir dujų bei kasybos ir metalų perdirbimo sektorių atstovėms per pirmus dešimt šių metų mėnesių teko net 48 procentai visų nemokumo atvejų bei 36 procentai skolinimosi reitingų mažinimo atvejų.

Minimos agentūros specialistai prognozuoja, jog ir toliau tęsis nuosmukis žaliavų rinkoje, o viso to rezultatas bus tai, jog šiame sektoriuje padidės nemokumo atvejų bei ūgtels finansavimosi kaštai.

„Dabartinis kritimas žaliavų rinkose, tiek kalbant apie nuosmukio gilį, tiek apie apimtį, yra beprecedentinis. Naftos, vario, aliuminio ir kitų žaliavų kainos dėl mažėjančios paklausos ir pasiūlos pertekliaus nukrito iki labai žemų lygių” - rašoma Moody’s apžvalgoje.

Nuo 2010 metų žaliavų sektoriaus atstovės bendrai išleido obligacijų net už 1,9 trilijonus dolerių, kas tarp visų ūkio sektorių išleistų skolos vertybinių popierių bendros vertės sudaro aštuoniolika procentų.

Pritrauktos lėšos buvo panaudotos projektams, kurie buvo skirti didinti gavybos pajėgumus. Visa tai vyko prieš tai, kai pradėjo lėtėti pasaulio ekonomikos augimas, tad tuo pačiu rinkose susidarė didžiulis pasiūlos perteklius.
 
Dar nėra komentarų