
Remiantis preliminariais duomenimis, praėjusį mėnesį euro zonoje buvo užfiksuotas 0,3 procento vertės metinis vartotojų kainų indekso prieaugis, kai dar balandį buvo fiksuojama, kad per metus šioje zonoje kainos nepakito.
Ekonomistai prognozavo, jog gegužę metinė infliacija euro zonoje sudarys vidutiniškai 0,2 procento. Paskutinį kart prieš tai metinis kainų prieaugis šioje zonoje buvo fiksuojamas lapkričio mėnesį.
Tuo tarpu bazinė metinė infliacija, kurią apskaičiuojant nėra atsižvelgiama į maisto, alkoholio, tabako ir energijos išteklių kainų pokyčius, per gegužę pasistiebė nuo 0,6 iki 0,9 procento, kai rinkoje laukta, jog šis rodiklis ūgtels nuosaikiau ir sudarys vidutiniškai 0,7 procento.
Prieš metus gegužę metinė infliacija euro zonoje siekė 0,5 procento, o metinė bazinė infliacija sudarė 0,7 procento.

Metinis energijos išteklių kainų nuosmukis gegužę, palyginus su balandžiu, sumažėjo nuo 5,8 iki penkių procentų, kai prieš metus buvo fiksuojama, kad jų kainos per metus nepakito. Atmetus energijos išteklių kainų pokyčius, metinė infliacija euro zonoje gegužę sudarytų vieną procentą, kai mėnesį prieš tai šis rodiklis siekė 0,7 procento.
Tuo tarpu su energijos ištekliais nesusijusių pramonės prekių kainų metinis prieaugis per praėjusį mėnesį padidėjo nuo 0,1 iki 0,3 procento, kai prieš metus gegužę buvo fiksuojama, jog šios prekių grupės kainos per metus nepakito.