Euro zonoje nebus ilgalaikės defliacijos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-12-22 14:58 Komentarai: (0)
Europos Centrinio banko viceprezidentas Vitor Constancio mano, kad nors laukiama, jog per ateinančius kelis mėnesius euro zonoje infliacija bus neigiama, tačiau anot jo, tai reikėtų vertinti kaip laikiną reiškinį, tad jis nemato ilgalaikės defliacijos pavojaus.

Priminsime, kad lapkritį metinė infliacija, daugiausiai dėl pigusių energijos išteklių, euro zonoje smuktelėjo iki 0,3 procentų, tuo tarpu kai Europos Centrinio banko nustatytas tikslinis metinis infliacijos lygis siekia du procentus.

Europos Centrinis bankas gruodžio pradžioje paskelbė, kad tikisi, jog kitais metais metinė infliacija euro zonoje sudarys 0,7 procentus, tačiau Vitor Constancio atkreipia dėmesį, kad nuo to laiko naftos kainos vien tik Vokietijoje smuktelėjo dar net papildomai penkiolika procentų ir vietoj to, jog paskatintų ekonomikos augimą bei infliacijos didėjimą, kas skatintų vartotojus didinti išlaidas, visa tai tik dar labiau apsunkino situaciją trumpalaikiu laikotarpiu.

„Mes laukiame, kad per artimiausius mėnesius infliacijos rodiklis bus neigiamas. Tai veiksnys, į kurį kiekvienas Centrinis bankas turi žiūrėti labai įdėmiai” – tikino Vitor Constancio.

Europos Centrinio banko viceprezidentas tuo pačiu pabrėžė, kad keli mėnesiai neigiamos infliacijos nesukels ilgalaikės defliacijos.

„Jei tai tik laikinas reiškinys, nematau pavojaus” – pridėjo ir tuo pačiu reziumavo jis.

Panašūs straipsniai:

(Europa,ekonomika,infliacija)

2025-08-13 » Ragina FED palūkanas nukirpti 50 bazinių punktų
2025-08-13 » D.Trumpas kritikuoja investicinio banko vadovą ir prognozes
2025-08-12 » Metinė bazinė infliacija JAV augo labiau nei laukta
2025-08-12 » Vokietijos investuotojų ir analitikų lūkesčiai krito labiau nei laukta
2025-08-11 » Teiginiai, kad dirbtinis intelektas sukurs naujų darbo vietų, yra nesąmonė
2025-08-08 » Pasaulinės maisto kainos aukščiausios nuo 2023 metų
2025-08-07 » Prekyba su Kinija gali kelti grėsmę šimtams tūkstančių darbo vietų Europoje
2025-08-07 » Anglijos bankas sumažino palūkanas, bet tik vieno balso persvara
2025-08-06 » Trumpas iki 50 procentų padidino muitus Indijai dėl rusiškos naftos pirkimo
2025-08-06 » Lietuvoje beveik keturis kartus spartesnis mažmeninės prekybos augimas

 
Dar nėra komentarų