
Be to, neigiamos palūkanos už bankų centriniame banke laikomus indėlius ir toliau išliks tokios pačios bei sieks minus 0.2 procentus. Ribinio skolinimosi palūkanų norma irgi nepakeista, bei sudarys 0.3 procentus.
Priminsime, kad remiantis premilinariais duomenimis, rugsėjį metinė infliacija euro zonoje dar labiau sumažėjo ir šiuo metu sudaro vos 0,3 procentus.
Per rugsėjo mėnesį įvykusį Europos Centrinio banko posėdį, atsižvelgę į vis labiau mažėjančią infliaciją euro zonoje, minimo banko atstovai visiškai netikėtai nutarė nuo 0.15 iki vos 0.05 procentų sumažinti bazinę palūkanų normą.
Primename jums, kad Europos Centrinio banko nustatytas tikslinis metinės infliacijos lygis euro zonoje siekia du procentus, tad dabartinis jos lygis akivaizdžiai yra gerokai mažesnis.
Prasidėjus Europos Centrinio banko vadovo Mario Draghi spaudos konferencijai, jis pranešė, kad nauja aktyvų, t.y. konvertuojamų obligacijų supirkimo programa, bus pradėta įgyvendinti jau nuo spalio vidurio bei tęsis mažiausiai dvejus metus. Tai gan pastebimai paveiks banko balansą.
Europos Centrinio banko vadovas tikisi, kad tai padės paskatinti ekonominį aktyvumą euro zonoje, bei tuo pačiu leis užtikrinti kainų stabilumą, t.y. didesnę nei dabar infliaciją.
Paklaustas apie valiutų kursus, jis pakartojo, jog tai nėra Europos Centrinio banko tikslinė veiklos sritis. Pagrindinis jų uždavinys užtikrinti kainų stabilumą euro zonoje, na o šiuo metu pagrindinis tikslas sugrąžinti infliaciją į aukštesnį lygį.
Mario Draghi taip pat pabrėžė, kad Europos Centrinio banko valdybos nariai esant poreikiui yra vieningai pasiruošę imtis dar daugiau naujų papildomų priemonių.
Jis pripažino, jog šiuo metu infliacijos lūkesčiai euro zonoje yra sumažėję, tad būtent tai juos privertė veikti kur kas agresyviau. Tačiau tikimasi, kad metinė infliacija vidutiniu laikotarpiu sugrįš arčiau dviejų procentų tikslinio lygio.