
Tuo metu kai senajame žemyne ekonomika vos juda ir auga, na o realiai stagnuoja ir jau puse lūpų kalbama apie galimą netgi recesiją, be to, neatmetamas ir defliacijos variantas, kas paskatino Europos Centrinį banką pastaraisiais mėnesiais siekiant gelbėti situaciją imtis itin aktyvių ir galbūt netgi karštligiškų veiksmų, už Atlanto, t.y. Amerikoje situacija yra kardinaliai priešinga.
Kas pastatė ant Amerikos ir ja patikėjo, šiuo metu jau trina rankomis, nes doleris su pagreičiu stiprėja euro atžvilgiu.
Priminsime, kad po atlikto antrojo praėjusio ketvirčio Amerikos bendrojo vidaus produkto vertinimo buvo skelbiama, kad didžiausia pasaulyje ekonomika ūgtelėjo 4.2 procentais, na o po atlikto pirmojo preliminaraus vertinimo buvo teigiama, kad ji paaugo keturiais procentais.
Tuo pačiu atkreipiame jūsų dėmesį bei primename, kad per pirmą šių metų ketvirtį šios šalies bendrasis vidaus produktas, dalinai dėl šaltos žiemos ir sumažėjusių išlaidų sveikatos priežiūrai, susitraukė net 2.1 procentu.
Per antrą šių metų ketvirtį užfiksuotas Amerikos ekonomikos augimas buvo sparčiausias nuo pat 2011 metų ketvirtojo ketvirčio.

Tuo tarpu Amerikos verslas per antrą šių metų ketvirtį atsargas padidino ne už 83.9 mlrd. dolerių, o kiek labiau, t.y. už 84.8 mlrd. dolerių sumą ir tai prie šalies bendrojo vidaus produkto augimo prisidėjo ne 1.39 procentiniais punktais, o 1.42 procentiniais punktais.
Verslo įmonių investicijos į įrangą per antrą šių metų ketvirtį paaugo 11.2 procentais, nors anksčiau skelbta, kad prieaugis buvo mažesnis ir siekė 10.7 procentus. Taip pat verslininkai daugiau investavo į negyvenamosios paskirties infrastruktūrą bei į mokslinius tyrimus ir plėtrą. Bendrai verslo investicijos per antrą šių metų ketvirtį paaugo 9.7 procentais, kai anksčiau skelbta, kad augimas buvo mažesnis ir siekė 8.4 procentus.
Be to, paaiškėjo, jog per antrą šių metų ketvirtį Amerikos eksporto apimtys paaugo labiau nei anksčiau skelbta, t.y. ne 10.1, o 11.1 procentu, ir tai tuo pačiu buvo didžiausias prieaugis per pastaruosius trejus metus. Tuo tarpu importo augimas buvo padidintas nuo 11 iki 11.3 procentų. Kadangi eksporto prieaugis buvo padidintas labiau, tad užsienio prekybos deficitas buvo mažesnis ir tai teigiamai paveikė ekonomikos augimą.
Per antrą šių metų ketvirtį sparčiau nei anksčiau manyta paaugo ir Amerikos valdžios išlaidos. Ekonomistai prognozuoja, kad per šį ketvirtį didžiausia pasaulyje ekonomika paaugs vidutiniškai 3.6 procentais.