
Tai tikrų tikriausias skandalas, nes po pirmojo preliminaraus vertinimo buvo skelbiama, kad šios šalies ekonomika per pirmą ketvirtį paaugo vos 0.1 procentu. Po atlikto antrojo perskaičiavimo jau buvo teigiama, jog ji susitraukė vienu procentu, na o dabar paaiškėjo, kad bendrasis vidaus produktas krito beveik tris kartus sparčiau.
Be jokios abejonės eilinį kart smarkų ir skaudų antausį gavo ekonomistai, kurie itin aktyviai laidojo Rusijos ekonomiką bei prognozavo, jog ji smuks, tuo tarpu apie galimas problemas susijusias su Amerikos ekonomika, ką jau ten kalbėti apie jos tokį įspūdingą ir skandalingą kritimą, nieks nei žodžiu neužsiminė. Eilinis ekonomistų pravalas.
Ekonomistų prognozių chronologija: prieš paskelbiant pirminę informaciją apie Amerikos bendrąjį vidaus produktą ir jo pokytį per pirmą šių metų ketvirtį, ekonomistų prognozių vidurkis buvo, jog augimas sudarė 1.2 procentus, prieš antrąjį skelbimą buvo prognozuojama, jog jis smuko vidutiniškai 0.5 procentais, na ir prieš trečią skelbimą buvo laukiama 1.7 procentų kritimo.
Iš tiesų šiandien pamačius tokius duomenis ir skaičius iš pradžių daugeliui ko gero nelabai norėjosi patikėti, t.y. gal tiesiog įsivėlė klaida, tačiau po minutės kitos, kai pateikti duomenys ir toliau nekito, jau ko gero daugelis bent kiek atsitokėjo ir suprato, jog tai didžiulė ir be jokios abejonės nelaukta staigmena.
Priminsime, kad per paskutinį praėjusį metų ketvirtį Amerikos bendrasis vidaus produktas ūgtelėjo 2.6 procentais.
Po atlikto trečiojo vertinimo paaiškėjo, jog Amerikos vartotojų išlaidos, kurios sukuria apie septyniasdešimt procentų šalies bendrojo vidaus produkto vertės, per pirmą šių metų ketvirtį ūgtelėjo gerokai lėčiau nei prieš tai buvo skelbiama, be to, šalies užsienio prekybos deficitas taip pat buvo didesnis nei anksčiau manyta.
Tuo pačiu atkreipiamas dėmesys į tą faktą, kad skirtumas tarp antrojo (vieno procento kritimas) ir trečiojo (2.9 procentų kritimas) vertinimo yra didžiausias nuo pat 1976 metų.

Po atlikto trečiojo perskaičiavimo paaiškėjo, jog verslo atsargų prieaugio vertė siekė ne 49 mlrd. dolerių, o 45.9 mlrd. dolerių, kai ketvirtį prieš tai jos paaugo už 111.7 mlrd. dolerių sumą. Tuo pačiu šis rodiklis prie neigiamo bendrojo vidaus produkto pokyčio prisidėjo 1.7 procentiniais punktais, arba labiausiai nuo pat 2012 metų ketvirtojo ketvirčio.
Per praėjusį ketvirtį verslo investicijos krito 1.2 procentais, nors anksčiau skelbta, jog jos krito 1.6 procentais. Kompanijos struktūrines investicijas sumažino 7.7 procentais, na o investicijos į įrangą krito 2.8 procentais.
Amerikos eksporto apimtys per pirmą šių metų ketvirtį susitraukė 8.9 procentais, o ne šešiais procentais kaip buvo manyta anksčiau, na o importas paaugo labiau nei prieš tai skelbta. Tuo pačiu užsienio prekybos deficitas taip pat padidėjo ir dar labiau neigiamai paveikė bendrojo vidaus produkto pokytį.
Tiesa, ekonomistai prognozuoja, kad per antrą šių metų ketvirtį Amerikos ekonomika turėjo atsigauti bei paaugs net 3.5 procentais. Pirminė preliminari informacija apie Amerikos antrojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto pokytį bus paskelbta liepos mėnesio pabaigoje.