Pasaulio akcijų rinkose vyravo optimizmas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2014-05-13 10:31 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksai kilo labiausiai per pastarąjį mėnesį ir pasiekė aukščiausias visų laikų reikšmes. S&P 500 indeksas kilo 0,97 proc. ir priartėjo prie 1 900 punktų lygio. Dow Jones Industrial Average padidėjo 0,68 proc. ir taip pat pasiekė rekordines aukštumas. Nasdaq pašoko labiausiai per tris mėnesius – 1,77 proc. Kilo 8 iš 10 ekonomikos sektorių indeksai. Labiausiai brango technologijų ir pramonės sektoriaus akcijos

JAV Iždo departamentas vakar paskelbė balandžio mėnesio biudžeto balansą. JAV vyriausybė balandžio mėnesį turėjo 107 mlrd. JAV dolerių biudžeto perviršį. Ekonomistai prognozavo, kad biudžeto pajamos viršys išlaidas 114 mlrd. JAV dolerių. Per pastaruosius pusę metų JAV biudžeto deficitas yra 37 proc. mažesnis nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

Vakar buvo paskelbta apie stambų sandorį maisto pramonės sektoriuje. „Hilshire Brands Co.” sumokės 4,3 mlrd. JAV dolerių pinigais ir akcijomis už „Pinnacle Foods Inc.” Po šios naujienos „Pinnacle Foods Inc.” akcijų kaina pašoko net 13,2 proc., o „Hilshire Brands Co.” akcijos pigo 3,22 proc.
Pastaruoju metu stipriai pigusios technologijų sektoriaus bendrovių akcijos vakar atsitiesė. „Twitter Inc.” akcijų kaina šoktelėjo 5,9 proc., „Facebook Inc.” akcijos brango 4,5 proc., o „Yahoo Inc.” akcijų kaina padidėjo 2 proc. Daugiau kaip 5 proc. brango tokių bendrovių kaip „Salesforce.com Inc.”, „TripAdvisor Inc.” ir „Pandora Media Inc.” akcijos.

Vakarų Europa

Europos akcijų indeksai pirmadienį kilo į šešeto metų aukštumas. Dėmesio sulaukė kalnakasybos sektoriaus įmonės po to kai „JPMorgan“ analitikai pagerino rekomendaciją šiam sektoriui. Kalnakasybos bendrovių sektoriaus indeksas padidėjo 2,7 proc. Stoxx 600 indekso reikšmė vakar padidėjo 0,7 proc., kilo 16 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Nerimas dėl Ukrainos įvykių rinkoje lieka, tačiau vakar būta daugiau naujienų pasukusių indeksus teigiama linkme. „Sky Deutschland“ akcijos brango 9,9 proc. kaip pasigirdo žinia, kad šią bendrovę nori pirkti „British Sky Broadcasting“.

Šiandien ateities sandoriai taip pat rodo kainų augimą Europos rinkose. Rinkų kryptis vakar JAV ir šįryt Azijoje buvo palanki. Vėliau šią dieną investuotojai lauks Vokietijos „ZEW“ investuotojų apklausos rezultatų.

Azija

Azijos akcijų indeksai šįryt kilo kone labiausiai per paskutines septynias savaites. MSCI Asia Pacific reikšmė padidėjo 1 proc., augo ir visi 10 sektorinių sub-indeksų. Azijos rinka šįryt sekė vakarykštėmis prekybos tendencijomis JAV. Be to, buvo paskelbta neblogų įmonių rezultatų. „Nissan Motor“ akcijų kaina kilo 5,2 proc., kai šios bendrovės metinis pelnas viršijo prognozes, įmonė paskelbė didesnius dividendus nei laukta.

Baltijos šalys

Estijos BVP I ketv. smuko 1,9 proc. Tai pirmas metinis ekonomikos nuosmukis nuo 2010 metų I ketv. Estijos ekonomikos augimas smarkiai lėtėjo jau praėjusiais metais, tačiau 2014 metų pradžios pokytis ganėtinai nuvylė. Šių metų pradžioje pagrindinių ekonomikos šakų augimas lėtėjo arba jų apimtys smuko. Mažėjo pridėtinė vertė transporto, nekilnojamojo turto ir energetikos sektoriuose. Estijos pramonė, o kartu ir visa ekonomika, pajuto silpstančios išorinės paklausos poveikį. Nekilnojamojo turto rinkos aktyvumas mažėjo dėl pakilusių kainų, o energetikos sektoriui sutrukdė šilta žiema ir tai, kad dalis elektros energijos buvo pradėti importuoti iš užsienio.

Žaliavos

Vakar, „WTI“ rūšies naftos kaina kilo pirmą kartą per tris prekybos sesijas ir padidėjo 0,60 proc. iki 100,59 JAV dolerių už barelį. Kainos augimą paskatino savaitgalį vykęs referendumas Ukrainoje, kuris kaip tikimasi, gali toliau pagilinti konfliktą tarp Rusijos ir Ukrainos. Naftos kainai kilti nesutrukdė ir Saudo Arabijos naftos ministro pranešimas, kad jo šalis pasiruošusi padidinti naftos pasiūlą, jeigu dėl Ukrainos konflikto regione sutriktų naftos produktų tiekimas. Balandžio mėnesį OPEC šalių naftos gavyba padidėjo 160 tūkst. barelių iki 29.72 mln. barelių per dieną.

Pirmadienį, po penkias dienas trukusio kainos kirtimo, auksas pabrango 0,6 proc. iki 1 295,80 JAV dolerių už Trojos unciją, bet išsilaikė žemiau 1 300 JAV dolerių psichologinės ribos. Kainos kilimas prasidėjo, pasirodžius spekuliacijoms, kad Indijos vyriausybė gali sušvelninti aukso importo ribojimus, kas smarkiai padidintų pasaulinę aukso paklausą, kadangi Indija yra didžiausia pasaulyje aukso vartotoja.
 
Dar nėra komentarų