
Dabar jis tikisi, kad ekonomikos augimas paspartės tiek išsivysčiusiose, tiek ir besivystančiose šalyse. Išsivysčiusios šalys, anot jo, po kelis metus trukusio įsiskolinimo mažinimo, ir dėl mažesnės fiskalinės naštos bei dėl Centrinių bankų įgyvendinamos pritaikomos politikos, jau turėtų pradėti iš šių veiksmų gauti naudą. Nouriel Roubini prognozuoja, kad per šiuos metus išsivysčiusių šalių ekonomikos ūgtels vidutiniškai maždaug 1,9 procentais.
Minimas ekonomistas atkreipia dėmesį, kad tokios grėsmės, kaip euro zonos griūtis, Amerikos valdžios institucijų veiklos paralyžius, batalijos dėl šios šalies skolos limito, kietas Kinijos ekonomikos nusileidimas, ar galimas Izraelio ir Irano karas, turės ribotą poveikį padėčiai rinkoje. Tačiau vis dėl to Nouriel Roubini pabrėžia, jog labiausiai pažangios ekonomikos šiais metais ir toliau augs žemiau savo galimo potencialo.
Kalbant apie Ameriką, anot jo, teigiami veiksniai bus skalūnų dujų revoliucija, padėties gerėjimas darbo rinkoje ir nekilnojamo turto rinkoje bei taip pat pramonės gamybos perkėlimas atgal į šią šalį.
Nouriel Roubini tvirtina, kad besivystančių šalių, kurias neigiamai paveikė žaliavų kainų kritimas, bei nerimas dėl to, jog Amerikos Centrinis bankas pradės mažinti obligacijų supirkimo apimtis, ekonomikų augimas turėtų paspartėti iki maždaug vidutiniškai penkių procentų. Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad labiau dinamiškas augimas besivystančiose rinkose padidins importo apimtis iš išsivysčiusių šalių.
Minimas ekonomistas mano, kad Amerikos Federalinio Rezervų banko vykdomos aktyvų supirkimo programos nutraukimas bus nuosaikus ir lėtas procesas, na o palūkanų normos ir toliau išliks žemame lygyje. Tuo tarpu reformų Kinijoje įgyvendinimas apribotos šios šalies ekonomikos kieto nusileidimo riziką. Tuo pat metu daugelyje besivystančių šalių vyksiantis urbanizacijos ir industralizacijos procesas lems, kad auganti vidurinioji klasė daugiau vartos prekių ir paslaugų.