2014 metai priklausys Vakarams

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2013-12-11 13:52 Komentarai: (5)
Kitais metais saulė ryškiau švies Vakarų ekonomikose, o ne besivystančiose rinkose, tikina The Economist leidinio redaktorius Dan Franklin. Panaši tendencija ėmė ryškėti ir per antrą šių metų pusę, t.y. Vakarų šalių ekonomikos ėmė atsigauti ir augti sparčiau, tuo tarpu besivystančiose šalyse ekonomikų augimas ėmė lėtėti.

„Tai bus ekonominių pokyčių metai. Kitais metais daug gerų ekonominių naujienų atkeliaus iš Vakarų. Tuo tarpu besivystančios rinkos, palyginus su tuo kaip joms sekėsi per pastaruosius kelis metus, susidurs su tam tikrais sunkumais” – sakė jis.

Ekonomikos augimas tokiose pagrindinėse ir didžiausiose besivystančiose šalyse kaip Brazilijoje, Rusijoje, Indijoje bei Kinijoje jau sulėtėjo.

Nors Kinijos ekonomika per praėjusį ketvirtį vis dar augo gan sparčiai, tačiau The Economist leidinio redaktorius Dan Franklin yra įsitikinęs, kad išsivysčiusiose šalyse, palyginus su ankstesniais metais, bus kur kas daugiau teigiamų ekonominių naujienų.

Kalbant apie akcijų rinkas, tai nuo šių metų pradžios vienas iš pagrindinių Amerikos akcijų rinkos indeksų S&P 500 ūgtelėjo 26.4 procentais, Vokietijos DAX indeksas paaugo 19.9 procentais, na o Japonijos Nikkei 225 indekso vertė šoktelėjo net 49.3 procentais.

Palyginimui, nuo šių metų pradžios didžiųjų besivystančių šalių, t.y. BRIC šalių akcijų rinkų pagrindiniai indeksai pakito atitinkamai: Brazilijos Bovespa susitraukė net 16.3 procentais, Rusijos Micex indeksas paaugo 3.11 procentų, Indijos SENSEX 30 - devyniais procentais, na o Kinijos akcijų rinkos pagrindinis indeksas Shanghai Composite susitraukė apie tris procentus.
 
1.   Parašė maxa   2013-12-11 13:59  

norėtųsi ekspertų komentarus paklausyti - tikit šita prognoze?

 
2.   Parašė id   2013-12-11 14:27  

Na jei analitikai sako, reiškia bus kitaip

 
3.   Parašė shtudent   2013-12-11 15:21  

tikėti galima į Dievą/dievus, šviesų rytojų arba save. Prognozėmis tikėti nereikėtų

 
4.   Parašė Rikis   2013-12-11 16:04  

Tiketi ir realybe gali buti skirtinga, nors ir labai tikesim. Principe jau metai kai sukasi tokios prognozes. Pinigai liejami I issivysciusias rinkas, kas tiketina uzsuks(uzsuko) ekonomika, pigus pinigai skatina islaidauti ko pasekoje atsigauna pramone, tada pradeda brangi zaliavos, tada kyla besyvystanciu rinku turinciu zaliavu indeksai, issivysciuse salyse brangsta NT... kazkur viskas jau girdeta? Aisku nebutinai si kart scenariju kartosim tapati, bet panasumu tikrai bus
Kas link artimesniu prognoziu, kazkur skaiciau kad nuo pokario net 83% gruodziu JAV birzose buvo teigiami plius fondu valdytojai stengsis metus pabaigti teigiamai, o kas bus kitu metu pradzioje tik Dievas zino.
Tai pat laisvi pinigai esantys rinkoje nuo rudens pradzios pradejo judeti I Kinijos rinka, ar tai isauks kilima, galbut, bet tam reikia ir geru duomenu.

 
5.   Parašė mindaugas1   2013-12-11 23:36  

Todėl ir verta investuoti į besivystančias.