Pirmoji JAV vyriausybės "atsotogų" diena investuotojų neišgąsdino

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2013-10-02 10:16 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksai antradienį atsitiesė ir pakilo iš kelių savaičių žemumų. Pirmą kartą per pastaruosius 17 metų nepatvirtintas JAV biudžetas ir dėl to laikinai sustabdyta kai kurių JAV valstybinių institucijų veikla neišgąsdino investuotojų. Dow Jones Industrial Average indeksas kilo 0,41 proc., o S&P 500 indeksas pašoko net 0,8 proc. Padidėjo visų 10 pagrindinių ekonomikos sektorių indeksai, labiausiai iš jų kilo sveikatos apsaugos ir technologijų sektorių indeksų reikšmės.

Vakar dienos prekybos sesija pasižymėjo įmonių pranešimų gausa. Viena didžiausių pasaulyje farmacijos bendrovių „Merck & Co.” paskelbė planuojanti atleisti beveik 8,5 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje, tokiu būdu siekdama kasmet sutaupyti 2,5 mlrd. JAV dolerių. Investuotojai džiugiai sutiko šią naujieną ir kilstelėjo bendrovės akcijų kainą 2,5 proc. „Walgreen Co.“ akcijos vakar brango 4,5 proc. po bendrovės paskelbtų ketvirčio rezultatų. Šio vaistinių tinklo grynasis pelnas pašoko 86 proc., palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai, o pajamų augimas siekė 5,1 proc. „Ford Motor Co.“ akcijų kaina vakar padidėjo 1,9 proc. Investuotojai teigiamai įvertino rugsėjo mėnesio pardavimų duomenis, kurie atskleidė, kad bendrovės pardavimai JAV pašoko 5,8 proc. Aktyvią prekybą „Apple Inc.“ akcijomis vėl lėmė privataus investuotojo Carl Icahn pasisakymai bendrovės atžvilgiu. Šį kartą investuotojas socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad „Apple Inc.“ generaliniam direktoriui siūlo vykdyti naują savų akcijų supirkimo programą už 150 mlrd. JAV dolerių. Po šių spekuliacijų investuotojai kilstelėjo bendrovės akcijų kainą 2,4 proc.

Vakar paskelbti gamybos sektoriaus aktyvumo duomenys buvo geriausi per pastaruosius dvejus metus. Pirkimo vadybininkų indekso reikšmė pasiekė 56,2 proc. ir tai aukščiausias indekso lygis nuo 2011 metų balandžio mėnesio. Iš 18 pramonės šakų net 11 nustatytas augimas. Labiausiai kilo gamybos indeksas, taip pat buvo pastebimas žymus augimas įdarbinime.

Vakarų Europa

Antradienį Europos akcijų indeksai pagaliau augo, jų reikšmės didėjo visose nacionalinėse rinkose išskyrus D. Britanijos. Investuotojai nusiramino dėl JAV vyriausybės veiklos apribojimų, o naujienos Europoje buvo palankios. Euro zonos gamybos pirkimų vadybininkų indekso reikšmė laikėsi virš 50 punktų ribos ir rugsėjį buvo lygi 51,1 punkto, o Italijoje padaugėjo vilčių išlaikyti vyriausybę. Italijos FTSE MIB indeksas padidėjo 3,1 proc. po to, kai S. Bersluconi partijos nariai užsiminė, kad partija turėtų palaikyti vyriausybę per šiandien vyksiantį balsavimą.

Šiandien ateities sandoriai rodo atsargią prekybos pradžią Europos akcijų rinkose. Indeksų reikšmės arba nekis arba nedaug mažės. Šiandien Italijoje balsuojama dėl pasitikėjimo vyriausybe ir investuotojai lieka atsargūs.

Azija

Azijoje indeksai šį rytą kilo į viršų. Rinkos dalyvių nuotaikos pakankamai pozityvios ir manoma, kad JAV vyriausybės darbo apribojimai bus laikini. MSCI Asia Pacific indeksas neįtraukiant Japonijos šiandien didėjo 0,5 proc. Pačioje Japonijoje nuotaikos buvo prastesnės ir bendras MSCI Asia Pacific indekso pokytis buvo neigiamas ir siekė -0,1 proc. Japonijoje akcijų rinka keliavo žemyn, kad šalies ministras pirmininkas S.Abe paskelbė apie 5 trln. jenų skatinimo paketą, skirtą amortizuoti pakelto pardavimų mokesčio padarinius.

Baltijos šalys

Antradienį Baltijos šalių akcijų rinkų indeksų kryptys išsiskyrė. Aktyviausiai pirkti „Žemaitijos pieno“ vertybiniai popieriai. „Aprangos“ grupės pardavimai praeitą mėn. augo 6 proc. „Baltika“ bendrovę toliau kamuoja sunkumai – pardavimai mažėjo 8 proc., taip pat sumažinta ir pardavimų bei pelno augimo metinė prognozė.

Vidurio ir Rytų Europa

Šiandien antra diena kaip posėdžiauja Lenkijos Centrinis bankas. „Bloomberg“ apklausti 40 ekonomistų prognozuoja, kad bazinė palūkanų norma liks nepakitusi ties 2,5 proc. Nuo praėjusio lapkričio Lenkijos Centrinis bankas bazinę palūkanų normą sumažino 225 baziniais punktais. Pagaliau pradėjusi gerėti euro zonos ekonominė būklė yra gera žinia ir Lenkijos ūkiui. Lenkijos pinigų politikos vykdytojai rugsėjį taip pat nebemažino palūkanų normos ir paliko ją visų laikų žemumose.

Žaliavos

Antradienį, ketvirtą dieną iš eilės, krito žaliavų kainos. Investuotojai mėgino įvertinti kokią įtaką laikinas JAV vyriausybės darbo nutraukimas padarysi naftos paklausai, tai lėmė „WTI“ naftos kainos smukimą 0,28 proc. iki 102,04 JAV dolerių už barelį.

Aukso kaina vakar patyrė didžiausia smukimą per beveik 2 mėnesius ir nukrito 3,1 proc. arba 40 JAV dolerių. Tokį kainos kritimą lėmė mažėjantis investuotojų susidomėjimas saugiomis investicijomis bei atspindį gerėjančia JAV ekonominę padėtį, kuri kaip manoma gali pagreitinti JAV FED sprendimą dėl pinigų pasiūlos mažinimo.
 
Dar nėra komentarų