Akcijų ir naftos kainos atšoko po teigiamų JAV ir Kinijos makroekonominių rodiklių paskelbimo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2013-08-23 11:01 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksai ketvirtadienį atsitiesė ir nutraukė 6 prekybos sesijas iš eilės trukusią kritimo seriją. Dow Jones Industrial Average indeksas padidėjo 0,44 proc., S&P 500 indeksas pašoko 0,86 proc., o Nasdaq indeksas kilo 1,08 proc. Nasdaq akcijų biržos prekyba buvo trims valandoms sustabdyta dėl techninių nesklandumų, tačiau po prekybos pratęsimo indeksų reikšmės dar padidėjo. Energetikos ir pramonės sektorių bendrovių akcijos brango labiausiai.

Vakar Federalinė būsto finansų agentūra paskelbė būsto kainų indekso duomenis. Vien per liepos mėnesį būsto kainos padidėjo 0,7 proc., o palyginti su praėjusių metų liepa – išaugo net 7,7 proc. Tiesa, į skaičiavimus įtraukti tik tų būstų, kurių paskoloms garantijas yra suteikusios vyriausybinės agentūros, kainos. Kaip ir kiekvieną ketvirtadienį, JAV darbo departamentas pranešė naujų bedarbių skaičiaus duomenis. Praėjusią savaitę dėl bedarbio paraiškos naujai kreipėsi 336 tūkst. gyventojų – tai šiek tiek daugiau nei prognozuota ir daugiau nei ankstesnę savaitę. Mėnesinis paraiškų vidurkis sumažėjo iki 330,5 tūkst. gyventojų ir yra žemiausias nuo 2007 metų lapkričio mėnesio.

Sulaukus geresnės nei tikėtas Kinijos pramonės pirkimo vadybininkų indekso reikšmės, atsitiesė metalų bendrovių akcijų kainos. Penkias prekybos sesijas iš eilės pigusios „Cliffs Natural Resources Inc.“ akcijos vakar brango 5,8 proc. Skirtingai sekėsi technologijų sektoriaus bendrovėms. „Yahoo Inc.“ akcijų kaina pašoko 3,1 proc., kai pasirodė statistika, kad bendrovės tinklapiuose liepos mėnesį apsilankė daugiau vartotojų nei pagrindinės konkurentės „Google Inc.“ tinklapiuose. Net 12 proc. nusirito „Heweltt-Packard Inc.“ akcijų kaina kai bendrovė paskelbė paskutinio šių metų ketvirčio prognozę, kuri nesiekė investuotojų lūkesčių. Taip pat bendrovės vadovė pranešė, kad tikisi lėtesnio augimo ir 2014 metais dėl mažėjančios asmeninių kompiuterių paklausos.

Vakarų Europa

Ketvirtadienį Vakarų Europos akcijų rinka pasuko aukštyn. Vokietijos bei euro zonos pirkimo vadybininkų indeksai pramonės ir paslaugų sektoriuose, taip sudarydami prielaidas manyti, kad regiono ekonomikos atsigavimas darosi vis labiau akivaizdus. JAV Federalinio rezervų banko pranešimas, kad pinigų politika bus griežtinama greitu metu didelės žalos akcijų rinkai vakar nepadarė. Veikiau, tai taip pat buvo sutiktas kaip ūkio atsigavimo, o ne iš akcijų rinkos pasitrauksiančių lėšų, požymis. Šiuo metu investuotojai svarsto, kiek laiko gali prireikti kai pradės gerėti ir įmonių vertinimai po to, kai ėmė augti pirkimo vadybininkų indeksų reikšmės.

Šiandien ateities sandoriai rodo tolesnį augimą Europos akcijų rinkoje. Rinkos dalyvių nuotaikos dėl geresnės ekonomikos būklės tebevyrauja, tad ir akcijoms prekybos pradžia turėtų būti gera.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai nežymiai kilo po didžiausio per pastaruosius du mėnesius kritimo, kuris baigėsi vakar. Pasikeitusioms tendencijoms įtakos turėjo geros žinios iš JAV ir Europos bei dolerio atžvilgiu silpnėjusi jena. Japonijos Nikkei 225 indeksas šįryt kilo 2,76 proc., o Pietų Korėjos Kospi 200 ir Honkongo Hang Seng indeksai - atitinkamai 1,33 proc. ir 0,22 proc.

Japonijoje investuotojai šiuo metu dėmesį yra sutelkę į Fukušimos atominę elektrinę - radioaktyvaus vandens išsiliejimas regione gali turėti ekonominių pasėkmių, nes ministro pirmininko Shinzo Abe artimuose planuose buvo šiuo metu neveikiančių Japonijos reaktorių gaivinimas siekiant sumažinti elektros energijos importus ir paskatinti pirkėjų pasitikėjimą bei įmonių pajamas. Po Fukušimos nelaimės iškyla grėsmė, kad šis S. Abe žingsnis nebus palankiai sutiktas visuomenėje ir tai sukliudys sėkmingai vykdyti ekonominės plėtros planus. Neverta pamiršti ir kito ministro pirmininko plano - pardavimų mokesčio didinimo nuo 5 iki 8 proc. Anot nepriklausomų Bloomberg ekonomistų toks žingsnis gali nulemti 4,3 procentų 2014 m. II ketv. ekonomikos lėtėjimą palyginus su 4,6 proc. augimu pastaraisiais mėnesiais.

Kinija paskelbė prekybos zonos patvirtinimą - anot Prekybos ministerijos, Kinija siekia išbandyti naujus būdus dar labiau atsiverti, pagreitinti vyriausybės rolės pokyčius, keisti šalies augimo priežastis bei optimizuoti ekonominę struktūrą. Anot „HSBC“ ekonomistų, tarp kylančių rinkų Kinija ir Pietų Korėja šiuo metu yra palankiausios investuotojams rinkos.

Baltijos šalys

Ketvirtadienį Vilniaus ir Rygos biržų indeksų vertės krito, Talino indeksas nežymiai augo. Žinia, kad JAV fondas įsigijo reikšmingą kiekį „Aprangos“ akcijų, kilstelėjo pastarųjų kainą iki 2,61 euro. Tiesa, vėliau informacija apie įsigijimą buvo paneigta. UAB „Minvista“ ir toliau perka „Aprangos“ akcijas rinkoje. „Vilniaus baldai“ ketina mokėti 9 litų dividendus akcijai. „Tallink Grupp“ pratęsė čarterinį susitarimą su Kanados bendrove dėl laivo „Atlantic Vision“. „Arco vara“ išplatino 750 tūkst. eurų vertės obligacijas su 14 proc. atkarpa. „Siguldas CMAS“ 2013 m. 6 mėn. pelnas mažėjo 14 proc., „Rigas juvelierizstradajumu rupnica“ – 49 proc.

Žaliavos

Vakar „WTI“ naftos kaina kilo 1,2 proc. aukščiau 105 JAV dolerių už barelį. Tokį atšokimą lėmė teigiami makroekonominiai duomenys iš didžiausių pasaulio ekonomikų. Išankstinė Kinijos pirkimo vadybininkų indekso reikšmė rugpjūtį padidėjo iki aukščiausio lygio per pastaruosius keturis mėnesius, tad tai mažina nerimą dėl galimo tolesnio šios ekonomikos augimo lėtėjimo. Anot „Platts“ agentūros, naftos paklausa Kinijoje liepos mėn. buvo 6,6 proc. didesnė nei prieš metus. Toks padidėjimas laikomas pakankamai neblogu. Verta pastebėti, kad jau du mėnesius „WTI“ naftos kaina svyruoja 103 – 108 JAV dolerių už barelį intervale ir kol kas nenori iš jo ribų išeiti, nes teigiamas makroekonomines naujienas atsveria baimė dėl FED būsimo skatinamosios pinigų politikos programos stabdymo.

Aukso kaina vakar šiek tiek nusileido po pranešimų iš Kinijos ir JAV apie geresnius nei laukta ekonomikos rodiklių pokyčius. Be to, stiprėjo JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu, o tai turi neigiamos įtakos aukso kainai. „Bloomberg“ apklausos duomenimis 55 proc. apklaustų aukso rinkos ekspertų laukia šio tauriojo metalo pigimo ateinančią savaitę. Investuotojai baiminasi, kad jau rugsėjį FED priims sprendimą bent 15 mlrd. JAV dolerių sumažinti obligacijų pirkimą rinkoje.
 
Dar nėra komentarų