
Skolinimosi reitingo perspektyvos sumažinimas iki neigiamo lygio reiškia, jog Standard & Poor's atstovai mano, kad šiuo metu egzistuoja 33 procentų tikimybė, kad per artimiausius dvejus metus Didžioji Britanija gali prarasti savo šiuo metu turimą aukščiausią įmanomą skolinimosi reitingą. Jie pabrėžia, kad tai gali atsitikti tuomet, jei šios šalies ekonominiai ir fiskaliniai rezultatai bus prastesni už dabartinius Standard & Poor's analitikų lūkesčius.
Tad šiuo metu visos trys pagrindinės reitingų agentūros, kurios yra Didžiajai Britanijai suteikusios aukščiausią įmanomą skolinimosi reitingą, jam tuo pačiu yra suteikusios neigiamą perspektyvą. Daugelis analitikų mano, kad tai tik laiko klausimas, kada ši šalis neteks savo šiuo metu turimo AAA lygio skolinimosi reitingo.
Minimos reitingų agentūros analitikai tikisi, kad Didžiosios Britanijos ekonomikos augimas po truputį pagreitės, tačiau egzistuoja rizika susijusi su šalies viešaisiais finansais. Jie mano, kad Didžiosios Britanijos viešosios skolos, lyginant su šalies bendrojo vidaus produkto verte, rodiklis savo piką pasieks 2015 metais, kuomet šios šalies viešoji skola turėtų sudaryti 92 procentus bendrojo vidaus produkto vertės, bet tuo pačiu perspėjama, jog jeigu Didžiosios Britanijos ekonomikos augimas bus lėtesnis nei tikimąsi, tuomet viešoji skola gali viršyti 100 procentų šalies bendrojo vidaus produkto vertę.