Pateiktos paraiškos visoms viešai siūlytoms „INTER RAO Lietuva“ akcijoms įsigyti, patvirtinta vienos akcijos kaina – 5,85 euro

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-12-10 10:33 Komentarai: (3)
Per pirminį viešą pirmaujančio elektros rinkos dalyvio Baltijos šalyse ir vieno didžiausių nepriklausomų elektros energijos tiekėjų Lietuvoje AB „INTER RAO Lietuva” akcijų platinimą investuotojai pateikė paraiškų reikšmingai didesniam bendrovės akcijų kiekiui įsigyti nei buvo siūloma – šiandien preliminariai paskirstyti visi 4 000 000 siūlomų akcijų, kurios sudaro 20% bendrovės kapitalo, ir nustatyta viešo platinimo kaina – 5,85 euro arba 24,17 Lenkijos zlotų ekvivalentas už vieną siūlomą akciją. Bendra pirminio viešo „INTER RAO Lietuva” akcijų platinimo vertė siekia 23,4 mln. eurų (80,8 mln. litų). 15% visų siūlomų akcijų preliminariai paskirta mažmeniniams investuotojams.

Prekybos „INTER RAO Lietuva” akcijomis pradžia Varšuvos vertybinių popierių biržoje yra numatyta apie gruodžio 18 d. Kol kas bendrovės akcijos bus kotiruojamos tik Varšuvos biržoje.

„Viešas „INTER RAO Lietuva” akcijų platinimas sulaukė didelio Lietuvos, Lenkijos ir tarptautinių investuotojų susidomėjimo ir pavyko labai sėkmingai – nepaisant itin nepalankios aplinkos rinkose ir dalies ekspertų prognozių, – sako Jonas Garbaravičius, „INTER RAO Lietuva“ Stebėtojų tarybos narys. – Aktyvus institucinių ir mažmeninių investuotojų dėmesys parodė, kad jie vertina sparčią kompanijos plėtrą, užimamą padėtį rinkoje ir stabilius finansinius rezultatus. Pateikdami paraiškas akcijoms, investuotojai taip pat išreiškė pasitikėjimą tolesne „INTER RAO Lietuva” plėtra, todėl mes sieksime pateisinti investuotojų lūkesčius ir demonstruoti puikius kompanijos veiklos rezultatus, kuriais galėtume pasidalinti išmokėdami dividendus akcininkams“.

Paraiškos „INTER RAO Lietuva“ akcijoms įsigyti buvo teikiamos lapkričio 27 – gruodžio 7 dienomis. Instituciniams ir mažmeniniams investuotojams buvo siūloma iki 4 000 000 akcijų, kurias parduoda Lietuvos bendrovė UAB „Scaent Baltic“. Pagal preliminaraus akcijų paskirstymo rezultatus, ir preziumuojant, kad nebus vykdomi stabilizavimo sandoriai, nauji akcininkai valdys 20% „INTER RAO Lietuva“ akcijų.

„Sėkmingai pasibaigęs pasirašymo laikotarpis – puikus kompanijos įvertinimas. Matome, kad buvo pasirinktas tinkamas laikas pasiūlyti bendrovės akcijas investuotojams po kelerius metus užsitęsusios sudėtingos situacijos kapitalo rinkose. Tikime, kad tapusi vieša ir įtraukta į Varšuvos biržos prekybos sąrašą „INTER RAO Lietuva“ galės pasinaudoti visais kapitalo rinkų teikiamais privalumais ir tai paskatins kitas besidominčias kompanijas ryžtingiau žengti į biržą“, – sako Alius Jakubėlis, UAB FMĮ „Orion Securities“ direktorius.

Galutinis per viešą siūlymą išplatintų „INTER RAO Lietuva” akcijų skaičius bei jų paskirstymas investuotojams bus nustatytas ir paskelbtas gruodžio 12 d. Patvirtinta vienos akcijos siūlymo kaina yra vienoda tiek mažmeniniams, tiek instituciniams investuotojams.

„Orion Securities“ veikia kaip šio viešo „INTER RAO Lietuva” akcijų siūlymo agentas ir finansų patarėjas. Advokatų kontoros „Baker & McKenzie“ ir „LAWIN“ pataria teisės klausimais.
 
1.   Parašė Anglas   2012-12-10 10:34  

na lauksiu debiuto

 
2.   Parašė sliux   2012-12-10 10:37  

Kainos neužlenkė, tai ir išplatino sėkmingai. Geras pavyzdys kitoms bendrovėms, kurios ruošiasi eit į biržą.

 
3.   Parašė rimtas   2012-12-10 12:22  

Kai tik pradės kotiruotis bus kaip su LES-iškart ners žemėn neatsigrežiant atgal ir ppuls į downtrendą. Prisipirko visi per brangiai.