JAV naujų bedarbių registruota daugiau nei tikėtasi

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-09-21 10:05 Komentarai: (0)
Ketvirtadienį į JAV akcijų rinką sugrįžo prastos nuotaikos, nes duomenys iš euro zonos ir Kinijos didino nerimą dėl pasaulio ekonomikos augimo. Dow Jones Industrial Average akcijų indekso pokytis prekybos sesijos pabaigoje šokinėjo iš teigiamo į neigiamą, bet galiausiai dieną baigė padidėjęs 0,14 proc. Standard & Poor’s 500 ir Nasdaq Composite indeksai sumažėjo atitinkamai po 0,05 ir 0,21 proc.

Padėtis JAV darbo rinkoje išlieka įtempta. Bedarbių paraiškų skaičius sumažėjo tik 3 tūkst. iki 382 tūkst. palyginti su 385 tūkst. praeitą savaitę, kai analitikai tikėjosi paraiškų skaičiaus sumažėjimo iki 375 tūkst.

Vieša JAV verslo asociacija „The Conference Board“ ketvirtadienį paskelbė, kad aktyvesnis JAV ekonomikos augimas yra mažai tikėtinas. Asociacijos skaičiuojamas pirmaujančių rodiklių ekonomikos indeksas rugpjūtį susitraukė 0,1 proc. Toks pokytis atitiko analitikų prognozes.

Bendrovių „Caterpillar Inc.“ ir „Citigroup Inc.“ akcijų kainos krito maždaug po 1 proc. Prekybos tinklo „Bed Bath & Beyond Inc.“ akcijos pigo daugiau kaip 9 proc. kai bendrovė paskelbė II ketv. finansinius rezultatus, kurie nepasiekė analitikų prognozių.

Vakarų Europa

Ketvirtadienį Vakarų Europos biržose vyravo neigiama kryptis. Mažėjo 12 iš 18 nacionalinių akcijų indeksų reikšmės. Investuotojai atsiiminėjo uždarbius po pastarojo meto augimo, be to vakar kaip tik baigė galioti nemažai opcionų ir ateities sandorių. Ekonominiai rodikliai nežadėjo nieko gero: pirkimo vadybininkų apklausos brėžė niūroką rugsėjį tiek Kinijoje, tiek euro zonoje, o JAV naujų bedarbių buvo registruota daugiau nei prognozė.

Iš 19 Sotxx 600 indekso grupių labiausiai mažėjo kalnakasybos bendrovių akcijų kainos. „BHP Billiton“ ir „Anglo American“ prarado 2,3 proc. savo vertės. Kentėjo ir bankų sektoriaus akcijos: Prancūzų „Sociate Generale“ pigo 2,3 proc., o labiausiai kentėjo Italijos bankai („Banco Popolare“ pgio 4,4 proc., „Intesa SanPaolo“ – 3,4 proc., „UniCredit“ – 3,1 proc.).

Euro zonos pirkimo vadybininkų indeksas gamybos sektoriui rugsėji buvo lygus 46,0. Tai geresnė reikšmė nei tikėtasi (45,5) ir daugiau nei rugpjūtį (45,1), tačiau vis tiek reiškia, kad sektoriaus produkcijos apimtys ir toliau mažėja. Bendras indeksas, apimantis tiek paslaugų, tiek gamybos sektorių, šį mėnesį sumenko iki 45,9.
Euro zonos vartotojų pasitikėjimo indekso reikšmė rugsėjį buvo prastesnė nei laukė ekonomistai. Ji sumenko nuo -24,6 iki -25,9 punkto ir buvo prasčiausia nuo 2009 vasaros.

Šiandien ateities sandoriai rodo geresnes investuotojų nuotaikos. Šįryt Azijos indeksai didėjo, tikimasi, kad iš paskos seks ir Vakarų Europos biržos.

Azija

Penktadienį Azijos rinkose vyravo geresnės nuotaikos. Po vakarykščio pagrindinių regiono indeksų smukimo, šiandien jaučiamas atsigavimas – visų indeksų reikšmės kilo. Labiausia į viršų šoktelėjo Indijos BSE Sensex indeksas, kuris paaugo 1,93 proc.

Stipriai šiandien atrodė „Sharp Corp.“, kurios akcijos brango net 5,5 proc. Tai pat augimu išsiskyrė, kai kurios telekomunikacijų bendrovės. „China Unicom Ltd. “ akcijų kainos kilo 1,8 proc., o „SmarTone Telecommunications Ltd.“ akcijos brango 2,1 proc.

Tarp įmonių, kurių akcijų kainos kilo, atsidūrė ir Taivano įmonės, priklausančios „Apple Inc.“ tiekimo grandinei, kuri į prekybą paleido naująjį „iPhone 5“. Tai „Hon Hai Precision Industry Co.“ (0,7 proc.), „Genius Electronic Optical Co.“ (3,7 proc.) ir „Cheng Uei Precision Industry Co.“ (1,9 proc.). Įmonių, susijusių su žaliavų rinka, akcijos kainos kilo nuosaikiai- „Woodside Petroleum Ltd.“ pabrango 1,3 proc., o „PetroChina Co.“- 1 proc.

Baltijos šalys

Vakar Vilniaus akcijų biržoje dominavo prekyba pigusiomis „Aprangos” akcijomis, mažėjo ir „Invaldos” vertybinių popierių kaina, o biržos indeksas liko nepakitęs. Estijoje dauguma akcijų pigo, aktyviausiai prekiauta „Tallinna Kaubamaja” vertybiniais popieriais. Rygos akcijų biržos apyvarta tesiekė 12,5 tūkst. latų.

2012 m. II ketv. Lietuvos einamosios sąskaitos balansas kardinaliai pasikeitė. Kai I ketv. deficitas siekė 10,2 proc. BVP, II ketv. buvo registruotas 4,2 proc. perteklius. Tokiam pasikeitimui įtakos turėjo net 2,8 karto sumažėjęs prekybos deficitas. Eksportas į ES valstybės sumažėjo 8,8 proc., tačiau į NVS šalis jis išaugo 22,3 proc., tad visas eksportas II ketv. padidėjo 2,5 proc. Prekių importas sumenko 4,7 proc. Viena vertus, tokie skaičiai liudija, kad Lietuvos vidaus paklausa yra ganėtinai silpna, tačiau pradžiugino eksporto pokyčiai. Nepaisant euro zonos daromo poveikio, atrodo eksportuotojams pavyksta rasti atsvarą Rytų rinkose.

Žaliavos

Vakar prekybos sesijos metu išsilaikė šią savaitę vyravusi tendencija. Naftos kaina krito ketvirtą dieną iš eilės beveik pasiekdama žemiausią lygį per šešias savaites. Dar didesnį smukimą lėmė pranešimas apie stipriai padidėjusias JAV žaliavinės naftos atsargas, besitraukiančią Kinijos gamybą bei trečią mėnesį iš eilės smunkantį Japonijos eksportą. Visi šie veiksniai signalizuoja apie mažėjančią žaliavos paklausą tarp daugiausiai jos suvartojančių valstybių, kurios remiantis „BP Plc.“ statistiniais duomenimis, 2011 metais suvartojo maždaug 37 proc. pasaulio naftos. Lūkesčiai dėl didėjančių naftos kainų po šalių centrinių bankų paskelbimo apie ekonomikos skatinimo programas nepasiteisino. „WTI“ naftos spalio mėnesio ateities sandoriai „New York Mercantile“ prekybos biržoje pigo iki 90,66 JAV dolerių už barelį, žemiausios kainos nuo rugpjūčio 6 dienos. Primename, kad šiandien spalio sandorio terminas baigsis. Lapkričio ateities sandorių kainos kito nedaug ir apsistojo ties 92,04 JAV dolerių už barelį. „Brent“ rūšies lapkričio mėnesio ateities sandoriai Londono „ICE Futures Europe“ biržoje brango 51 centu iki 108,72 JAV dolerių už barelį.
 
Dar nėra komentarų