Priminsime, kad šiandien posėdžiavę Anglijos Centrinio banko atstovai, tai pat nutarė nekeisti bazinės palūkanų normos, kuri ilgą laiką jau nėra keičiama ir sudaro 0,5 procentus.
Po paskelbto spendimo, jog euro zonoje bent kol kas bazinė palūkanų norma nebus dar labiau mažinama, euras ėmė stiprėti dolerio atžvilgiu. Rinkoje už vieną eurą buvo mokama po daugiau nei 1,23 dolerius, tačiau po to, kai prasidėjo Europos Centrinio banko vadovo spaudos konferencija, euras dar kiek pakilęs, vėliau su pagreičiu ėmė leistis žemyn dolerio atžvilgiu.
Prieš savaitę Europos Centrinio banko vadovas Mario Draghi pažadėjo, kad šis bankas padarys viską, kas įeina į jo galias, jog būtų apsaugota euro zona, bei pabrėžė, kad to tikrai pakaks.
Šiandienės spaudos konferencijos metu Mario Draghi atskleidė, kad per artimiausias savaites Europos Centrinis bankas paruoš mechanizmą, kuris padės stabilizuoti kai kurių euro zonos šalių skolinimosi kaštus.
„Valdančioji taryba turėdama mandatą vidutiniu laikotarpiu išlaikyti kainų stabilumą bei išlaikydama savo nepriklausomybę nustatant pinigų politiką, gali imtis vienakrypčių atviros rinkos operacijų, kurių dydis bus pakankamas norimam tikslui pasiekti” - teigė jis.
„Atsižvelgiant į tai, ką reikia pataisyti pinigų perdavimo sistemoje, valdančioji taryba apsvarstys ir kitas papildomas nestandartines pinigų politikos priemones. Per ateinančias savaites mes sukursime atitinkamas sąlygas tokioms priemonėms” - atskleidė Europos Centrinio banko vadovas.
Mario Draghi pakartojo, kad euro zonos ekonomikos augimas yra silpnas, bei nežinomybė dėl ateities neigiamai veikia pasitikėjimą. Jis tai pat pakartojo ir tai, kad euro zonos krizė nesužlugdys bendros valiutos.
„Rizikos premija, kuri yra susijusi su baime dėl euro, yra nepriimtina, ir tai turi būti sprendžiama iš esmės. Euras yra negrįžtamas. Obligacijų rinkoje egzistuoja sunkūs veiklos sutrikimai” - tvirtino jis.
Europos Centrinio banko vadovas atskleidė, kad šis bankas supirkinėdamas rinkoje šalių obligacijas, labiausiai tikėtina, jog sutelks dėmesį į trumpesnio laikotarpio obligacijas, ir tai bus atlieka siekiant nuraminti investuotojų susirūpinimą, tačiau tuo pačiu nepažeidžiant Europos sąjungos teisės aktų, draudžiančių šalies valdžios sektoriaus deficito finansavimą. Šiuo metu šio banko atstovai dirba ties tuo planu, kurio detalės paaiškės per artimiausias kelias savaites.
„Yra aišku ir yra žinoma, kad ponas Weidmann ir Bundesbank turi savo abejonių dėl programų, skirtų pirkti obligacijas” - teigė Mario Draghi komentuodamas Vokietijos Centrinio banko atstovų poziciją.