„American International Group“ (AIG), kuriai finansinės krizės įkarštyje buvo suteikta valstybinė parama, ketina iš JAV vyriausybės supirkti didelę dalį jos turimo „AIG“ akcijų paketo. Tai paskelbė „Wall Street Journal“, kuris gavo šią informaciją iš neįvardintų, tačiau artimai susijusių su bendrove, šaltinių. Per pastaruosius 16 mėnesių JAV vyriausybė rinkoje pardavė daugiau nei 30 proc. bendrovės akcijų. Vidutinė JAV vyriausybės įsigytų „AIG“ akcijų savikaina yra apie 28,73 JAV dolerio už vieną akciją, tad tikėtina, kad akcijų supirkimai bus vykdomi už ne mažesnę kaip 29 JAV dolerių kainą. Po trečiadienio prekybos uždarymo „AIG“ akcijos kainavo 30,84 JAV dolerių.
Kaip ir įprasta, po trečiadienį įvykusio FED atstovų posėdžio bazinė palūkanų norma liko nepakitusi. Tokiame lygyje ji turėtų išlikti bent iki 2014 metų antros pusės. Liepos mėnesį privačiame sektoriuje buvo įdarbinta 163 tūkst. žmonių. Nors tai šiek daugiau nei tikėtasi, tačiau mažiau nei birželį, kuomet buvo sukurta 172 tūkst. naujų darbo vietų. Liepą „ISM“ gamybos indeksas smuko jau antrą mėnesį iš eilės. Liepą šio indekso reikšmė išliko mažesnė nei 50, t.y. 49,8. Eksportuojamų prekių gamybos indeksas smuko iki 46,5 punktų, o naujų užsakymų indeksas išliko beveik nepakitęs – ties 48 punktais. Šiuo metu JAV gamintojams akivaizdžiai trūksta užsakymų, nes turimų gaminti prekių užsakymų indeksas nusmuko iki labai žemo lygio – 43 punktų.
Vakarų Europa
Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksų reikšmės didėjo investuotojams tikintis, kad Europos centrinis bankas (ECB) šiandien paskelbs apie pagalbos ekonomikai priemones. Apyvartos rinkoje buvo vasariškos ir siekė apie 26 proc. pastarųjų 30 dienų vidurkio. Be to, pasirodė itin nuviliantys D. Britanijos gamybos pirkimų vadybininkų indekso duomenys – jo reikšmė liepą sumažėjo nuo 48,4 iki 45,4 punkto. Euro zonoje šio indekso reikšmė taip pat prastėjo: nuo 44,1 iki 44,0.
Reitingų agentūra „Standard&Poor’s” nepasekė ankstesniu „Moody‘s“ pavyzdžiu ir paliko stabilų AAA Vokietijos reitingą. Agentūros nuomone, šalies ekonomika yra pakankamai diversifikuota ir pajėgi atlaikyti nepalankius išorės šokus.
Šiandien ateities sandoriai rodo rinkos dalyvius laukiant nedidelio, tačiau teigiamo indeksų pokyčio. Po to kai JAV FED vakar nepasiūlė nieko naujo, iš šiandien posėdžiausiančio ECB vis tiek laukiama palankaus pranešimo.
Azija
Ketvirtadienį Azijos akcijų rinkose nuotaikos nebuvo vienareikšmės. Vakar vykusio FED posėdžio metu buvo nuspręsta kol kas nesiimti papildomų JAV ekonomikos skatinimo priemonių, o tai neigiamas ženklas Azijos bendrovėms, eksportuojančioms produkciją į didžiausią pasaulio ekonomiką. Investuotojai liko atsargūs prieš šiandien popiet vyksiantį ECB posėdį, po kurio paskelbti sprendimai gali lemti artimiausių dienų pokyčius finansų rinkose. Šiandien Kinijos akcijų indeksai CSI 300 krito 1,21 proc., Pietų Korėjos akcijų indeksas Kospi 200 smuko 0,86 proc., o Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 buvo vienintelis iš pagrindinių regiono indeksų, sugebėjęs nežymiai pakilti.
Japonijos automobilių gamintojų akcijos šiandien pastebimai brango, po vakar paskelbtos liepos mėnesio JAV automobilių pardavimų statistikos. Pardavimai JAV, išaugę 16 proc., nudžiugino investuotojus ir jie suskubo pirkti „Nissan Motor Co.“ akcijas, kurių kaina padidėjo 2,32 proc. „Toyota Motor Corp.” akcijos brango 1,33 proc., o pardavimai JAV išaugo net 26 proc. Kitų didžiųjų Japonijos automobilių gamintojų akcijų kainos taip pat išaugo 1-2 proc. Investuotojai buvo palankiai nusiteikę „Sony Corp.” ir „Sharp Corp.” atžvilgiu. Abi bendrovės po prekybos skelbs praėjusio ketvirčio finansinius rezultatus. Investuotojų lūkesčiai, kad rezultatai bus geresni nei tikėtasi kilstelėjo abiejų bendrovių akcijų kainas apie 3 proc.
Baltijos šalys
Trečiadienį visų trijų Baltijos akcijų biržų indeksų reikšmės mažėjo. Investuotojų aktyvumas nebuvo didelis – Taline akcijų buvo perleista už 301 tūkst. eurų, Vilniuje – už 162 tūkst. eurų, o Rygoje – už 9 tūkst. latų. „Snaigė“ pradėjo vėl dirbti pelningai, o „Apranga“ ir vėl demonstravo didelį apyvartos augimą. „Baltika Group“ prekybos apimtys liepos mėn. susitraukė 2 proc. LITGRID AB tapo elektros biržos „Nord Pool Spot“ akcininke.
Žaliavos
Trečiadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje šiek tiek pakilo, o svyravimai prekybos metu buvo ganėtinai dideli. Svarbiausiais dviem įvykiais vakar tapo FED vadovo komentarai bei JAV energetikos administracijos skelbta naftos atsargų ataskaita. Pastaroji suteikė optimizmo rinkai, tad kaina prekybos metu buvo pakilusi iki 89,47 JAV dolerių už barelį. Vėlesnė B.Bernankės kalba po FED vadovų susitikimo nesulaukė pritarimo naftos rinkoje, tad kaina nusileido žemyn iki 88,91 JAV dolerio už barelį. Investuotojai laukė konkrečių FED vadovo pasisakymų dėl ekonomikos skatinimo priemonių, tačiau aiškiai apie veiksmus neužsiminta. Priminsime, kad ankstesnės FED vykdytos ekonomikos skatinimo programos suteikdavo didelę teigiamą įtaką finansų ir žaliavų rinkoms. Tad tai būtų teigiamos naujienos, laukiantiems didesnės naftos kainos. Vakar skelbta JAV atsargų pokyčių ataskaita parodė, kad atsargos šalyje per savaitę sumažėjo net 6,5 mln. barelių ir tai buvo daugiau nei tikėjosi naftos ekspertai. Šį atsargų kritimą lėmė labai sumažėjusios žaliavinės naftos importo apimtys (1,2 mln. barelių per dieną) bei ganėtinai aukštu pajėgumų išnaudojimo lygiu dirbusios naftos perdirbimo gamyklos. Naftos produktų suvartojimas šalyje per pastarąsias keturias savaites buvo 0,1 proc. mažesnis nei prieš metus. Beje, vakar JAV kongresas beveik patvirtino papildomas sankcijas su Iranu dirbančioms bendrovėmis – bankams, draudimo bendrovėms, tanklaivių valdytojams. Tai įskėlė didelę ugnį tarp JAV ir Kinijos, nes keli Kinijos bankai, dirbantys su Iranu, taip pat buvo įtraukti į „juodąjį“ sąrašą.