„Nesikreipsime pagalbos, nes šiais metais remiantis Europos Komisijos prognoze, Italijos biudžeto deficitas, lyginant su šalies bendrojo vidaus produkto verte, sudarys du procentus. 2013 metais Italija turės 0,6 procentų vertės struktūrinį perteklių, ir bus pirma šalis su pajamų pertekliumi. Jei euro zonos šalis, kuri savo viduje ėmėsi didelių pastangų, vis dar turi mokėti aukštas palūkanas, kažkas yra negerai“ - teigė jis.
Jo nuomone, per kitą savaitę įvyksiantį Europos sąjungos aukščiausio lygio viršūnių susitikimą reikia susitarti dėl vidutinio laikotarpio Europos integracijos stiprinimo perspektyvos, kad gyventojai žinotų, link kur judama.
„Rinkos turi būti įsitikinusios, kad auga noras išlaikyti eurą. Tačiau to nepakanka. Norint, kad euro zona pasiektų daugiau finansinio stabilumo, reikalingi tai pat ir bendri veiksmai, kuriuos galima įgyvendinti dabar egzistuojančių susitarimų rėmuose“ - tikina Italijos premjeras.
Jis mano, kad tai galima būtų pasiekti suderinant bankines sistemas, ir išplečiant bendrą priežiūros organą. Mario Monti tai pat pasisako ir už naujų mechanizmų kūrimą, kurie remtų šalis, kurios rimtai laikosi įsipareigojimų fiskalinės drausmės ir struktūrinių reformų srityje. Jo nuomone, tokios šalys turėtų sulaukti rinkų pripažinimo, be to jis pabrėžė, kad Europos sąjunga turi įgyvendinti labiau veiksmingesnę ekonomikos augimo politiką.
Šiandien po pietų Romoje prieš Europos sąjungos viršūnių susitikimą neformaliame susitikime susitiks Vokietijos Kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande, Ispanijos premjeras Mario Rajoy ir Italijos premjeras Mario Monti. Pranešama, kad per šį susitikimą Italijos premjeras pakartos pasiūlymą, kad Europos finansinio stabilumo fondas rinkoje supirkinėtų euro zonos šalių obligacijas, tačiau tos šalys, kurių obligacijos būtų superkamos, neturėtų prisiimti papildomų taupymo įsipareigojimų.