TVF vadovė ragina euro zonoje imtis ryžtingų veiksmų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-06-22 14:13 Komentarai: (1)
Tarptautinis Valiutos Fondas ragina euro zona be valstybių tarpininkavimo tiesiogiai pervesti pinigus tiems bankams, kuriems jų reikia, be to Europos Centrinis bankas buvo paragintas sumažinti bazinę palūkanų normą euro zonoje. Šio fondo vadovė pabrėžia, kad šiuo metu kalba vyksta apie euro ateitį.

Christine Lagarde raginimas dar labiau padidino spaudimą, kad būtų bendras požiūris į bankų problemas, kaip pavyzdžiui Ispanijos bankų atveju.

„Aiškiai matome didesnę įtampą ir stresą tiek kalbant apie bankus, tiek ir euro zonos obligacijų rinkoje. Siekiant atkurti tikėjimą ir pasitikėjimą, turėtų būti patvirtintas tvirtas žingsnis link pilnos visiškos Europos sąjungos integracijos. Šiuo metu abejojama Europos pinigų sistemos patikimumu“ - teigė ji.

Tarptautinio Valiutos Fondo vadovė pasisako už bendrų eurooblogacijų planą, be to ji tai pat mano, kad eurą naudojančių šalių ekonomikos turėtų būti labiau centralizuotos.

Minimo fondo pranešime pabrėžiama, kad krizė euro zonoje pasiekė kritinį lygį, ir šalys narės šiuo metu turi labai stipriai pasistengti dėl bendros valiutos tam, kad sustabdytų mažėjantį investuotojų pasitikėjimą. Be to pabrėžiama, kad nepaisant politinių veiksmų ir sprendimų, bankai ir skolų rinka euro zonoje patiria didžiulį spaudimą, ir tuo pačiu kyla klausimų dėl visos pinigų sąjungos mokumo.

Tarptautinio Valiutos Fondo atstovai perspėja, kad vis dar blogėja tiek finansinė, tiek ekonominė situacija. Investuotojai perkelia savo kapitalą į saugiais laikomus aktyvus, na o premija už rizika pasiekia vis naujus rekordus. Šio fondo specialistai mano, kad Europos sąjungos pinigų sistemai reikalinga glaudesnė savų bankų sąjunga ir fiskalinė integracija.

Panašūs straipsniai:

(Europa,ekonomika,finansai)

2025-08-08 » Pasaulinės maisto kainos aukščiausios nuo 2023 metų
2025-08-07 » Prekyba su Kinija gali kelti grėsmę šimtams tūkstančių darbo vietų Europoje
2025-08-07 » Anglijos bankas sumažino palūkanas, bet tik vieno balso persvara
2025-08-06 » Trumpas iki 50 procentų padidino muitus Indijai dėl rusiškos naftos pirkimo
2025-08-06 » Lietuvoje beveik keturis kartus spartesnis mažmeninės prekybos augimas
2025-08-05 » D.Trumpas: jei energijos kainos kris, Putinas nustos žudyti žmones Ukrainoje
2025-08-05 » ES - Didžioji Britanija neturi geresnių tarifų
2025-08-05 » JAV bendrovių finansiniai rezultatai pranoko lūkesčius, bet auga tik milžinai
2025-08-04 » Elektros kaina daugiau nei perpus mažesnė nei prieš metus
2025-08-04 » D.Trumpas atleido Darbo statistikos biuro vadovę ir apkaltino duomenų manipuliavimu

 
1.   Parašė senelis   2012-06-22 15:25  

Nu jo, žinoma....vokietis ne savo, bet ir svetimus bankus privalo išgelbėti...
Kaži kaip tada su "lygiom" konkurencijos sąlygom, kai save smaugiantis ir neprisikakojęs bankas eidamas į nuostolius sugeba pats save išgelbėti, o va matai kažkokį apsikakojusį nusmurgėlį Ispanijoje PRIVALO visa Europa gelbėti....
Senai laikas vaiduoklius subankrotint, nes kitu atveju galutiniam rezultate susibankrotins visas Evrosojuzas.