Pasaulio akcijų rinkos vakar smuko dėl Graikijos politinio chaoso

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-05-15 10:37 Komentarai: (0)
Pirmadienio sesijoje JAV akcijų indeksai koregavosi dėl baimės, jog Graikija gali palikti euro zoną. S&P 500 indeksas krito 1,11 proc. iki žemiausio lygio nuo kovo mėnesio, Dow Jones Industrial Average indeksas - 0,98 proc., o Nasdaq Composite indeksas smuko 1,06 proc.

Energetikos kompanijos „Chesapeake Energy Corp.“ akcijų kaina šoktelėjo 4,79 proc. iki 15,52 JAV dolerių už akciją kai dienraštis „The Wall Street Journal“ paskelbė stambaus investuotojo Carl‘o Icahn‘o susidomėjimą įsigyti reikšmingą kompanijos dalį.

„Avon Products Inc.“ akcijų kaina pakilo 3,81 proc. iki 20,96 JAV dolerių už akciją kainos. Kompanija paskelbė peržiūrėsianti „Coty Inc.“ pasiūlyma parduoti įmonę. „Avon Products Inc.“ valdyba savo sprendimą paskelbs per artimiausią savaitę.

Prekybinio tinklapio operatorės „Groupon Inc.“ akcijų kaina jau prieš rezultatų skelbimą kilo 19 proc. Pajamos išaug 89 proc., o grynasis pelnas buvo dvigubai didesnis nei prognozuota.

Vakarų Europa

Vakarų Europos akcijų indeksų reikšmės vakar smarkiai krito. Jungtinės Karalystės indekso FTSE 100 reikšmė krito 2 proc., Vokietijos DAX smuko 1,9 proc., Prancūzijos CAC 40 sumažėjo 2,3 proc., o Graikijos akcijų indekso reikšmė smuko net 4,6 proc. Rinkoje didelį nerimą sėjo tai, kad Graikijoje niekaip nesuformuojama nauja koalicinė vyriausybė ir taip didinama baimė dėl šios šalies pasitraukimo iš euro zonos. Šiandien euro zonos finansų ministrai renkasi Briuselyje aptarti tolesnės pagalbos Graikijai teikimo politikos bei taip pat apsvarstyti Ispanijos sprendimą priversti šalies bankus būti atsargesnius vertinant nekilnojamojo turto paskolas ir padaryti 30 mlrd. eurų atidėjinius. Pastarosios šalies skolinimasis rinkose vakar vėl pabrango, o 10-ies metų obligacijų pajamingumas šoktelėjo iki 6,2 proc.

Neigiamas nuotaikas taip pat atnešė ir savaitgalį A.Merkel partijos patirtas pralaimėjimas gausiausio šalies regiono Šiaurės Reino – Vestfalijos vietos rinkimuose. Tai yra gera indikacija, kad dabartinei kanclerei pasilikti politikos viršūnėje po kitais metais vyksiančių šalies rinkimų yra maža tikimybė. Beje, šiandien įvyks pirmasis kanclerės susitikimas su naujuoju Prancūzijos prezidentu.

Vakar pranešta, kad pramonės produkcijos apimtys kovo mėn. netikėtai krito. Metinis pramonės gamybos apimčių smukimas sudarė 2,2 proc. Mažėjančios pramonės apimtys Ispanijoje ir Prancūzijoje nusvėrė pramonės suaktyvėjimą Vokietijoje. Šiandien bus skelbiamas euro zonos I ketv. BVP pokytis. Prognozuojama, kad pirmą kartą nuo 2009 m. jis bus neigiamas ir sieks -0,2 proc. Tokios naujienos nesuteiks rinkai pasitikėjimo ir šiandienos prekybos metu.

Azija

Šiandien Azijos akcijų rinkose vyravo labiau neigiamos, nei teigiamos nuotaikos. Kinijos akcijų indeksas CSI 300 smuko 0,64 proc., Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 krito 0,88 proc., o Honkongo akcijų indeksas Hang Seng sugebėjo atsitiesti po 8 prekybos sesijas iš eilės sekusiu kritimo ir šiandien kilo 0,28 proc.

Grįžusios baimės dėl galimo Graikijos pasitraukimo iš euro zonos smogė investuotojų pasitikėjimui eksportuojančios bendrovėms. „Sharp Corp.“ akcijų kaina nusirito 3,6 proc., o „Mazda Motor Corp.“ akcijos kaina krito 2,7 proc.

Finansinio sektoriaus bendrovių akcijos buvo vienos labiausiai pigusių šiandien. „Nomura Holdings Inc.“ akcijų kaina krito 2,5 proc., o „Aozora Bank Ltd.“ akcijos pigo 2,6 proc.

Baltijos šalys

Savaitės pradžia Baltijos akcijų biržose pasižymėjo neigiamomis nuotaikomis. Vilniaus ir Rygos akcijų indeksai sumažėjo 0,61 ir 0,67 proc., o Talino – 0,54 proc. Aktyviausiai prekiauta Vilniuje, kur akcijų perleista už 1,19 mln. eurų, iš jų beveik 1 mln. eurų sudarė prekyba „TEO“ akcijomis. Reikšmingai pigo LITGRID akcijos – 7,64 proc., kai pastaroji įmonė paskelbė, jog dividendams išmokėti skolinsis net 200 mln. litų.

Žaliavos

Pirmadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje krito iki žemiausio taško per praėjusius penkerius mėnesius. Prekyba vyko 94 – 95 JAV dolerių už barelį kainos intervale. Neigiamas nuotaikas šioje rinkoje kėlė nerimas dėl galimo Graikijos išėjimo ir euro zonos jai nesugebant suformuoti naujos vyriausybės bei Saudo Arabijos naftos ministro eilinis komentaras, kad naftos kaina rinkoje yra per didelė. Pastarasis kalbėdamas Australijoje teigė, kad „Brent“ kaina turi kristi iki 100 JAV dolerių už barelį, nes naftos pasiūla viršija jos paklausą beveik 1,5 mln. barelių per dieną ir tai lemia naftos atsargų didėjimą. Šiandien ir rytoj investuotojai lauks pranešimų apie naftos ir jos produktų atsargų pokyčius per praėjusią savaitę. Prognozuojama, kad žaliavinės naftos atsargos išaugo 1,5 mln. barelių iki rekordinio lygio per pastaruosius 21 metus. Trūkstant teigiamų naujienų srauto, sudėtinga tikėti, kad šio energetinio resurso kaina galėtų atšokti artimiausiomis dienomis.
 
Dar nėra komentarų