JAV investuotojai lūkuriuoja darbo rinkos duomenų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-05-03 10:31 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksai trečiadienį pasuko skirtingomis kryptimis. S&P 500 indeksas smuko 0,25 proc, Dow Jones Industrial Average indeksas – 0,08 proc., o Nasdaq Composite indeksas kilo 0,31 proc.

Kelionių tinklapio operatorės „TripAdvisor Inc.“ akcijų kaina po paskelbtų geresnių nei laukta I ketv. rezultatų šoktelėjo net 16,7 proc. iki 42,63 JAV dolerių už paprastąją akciją. „Bank of America Corp.“ ir „Merrill Lynch & Co Inc.“ pagerino akcijos rekomendaciją į pirkti ir nustatė tikslinę akcijos kainą - 53 JAV doleriai už akciją.

„Chesapeake Energy Corp.“ Kaina mažėjo net 14,59 proc. iki 16,74 JAV dolerių už paprastąją akciją. Bendrovė sumažino 2012 ir 2013 metų pinigų srautus net 48 proc. ir padidino planuojamo parduoti turto sąrašą. Pinigų srautai buvo sumažinti nuo 4,5 - 5,2 mlrd. iki 2,7 – 3 mlrd. JAV dolerių.

Balandžio mėnesį „ADP“ darbo vietų skaičius ne žemės ūkio sektoriuje nuvylė lūkesčius. Analitikai tikėjosi 183 tūkst. padidėjimo, tačiau rodiklis siekė tik 119 tūkst. Palyginti su kovo mėnesiu, jis sumenko 82 tūkst.

Vakarų Europa

Trečiadienį akcijų indeksų reikšmės mažėjo 15 iš 18 nacionalinių rinkų. Investuotojų nuotaikos blėso paskelbus apie išaugusį euro zonos nedarbo lygį, vėliau nuvylė ir JAV užimtumo statistika. Iš atskirų sektorių akcijų vakar prasčiausiai pasirodė bankų akcijos. Euro zonos bankų akcijų kaina smuko 2,9 proc. Investuotojai tebėra neramūs dėl euro zonos valstybių skolų likimo, o pats regionas žengia į naują recesiją. Šiuo metu labiausiai dėmesį kausto Ispanija ir Italija. Baiminamasi reitingų mažinimo, o jų skolos obligacijų pajamingumų skirtumai su Vokietija didėja.

Šiandien ateities sandoriai rodo palankesnes rinkos dalyvių nuotaikas. Po to, kai ekonominė statistika pasirodė nuvilianti, daugiau analitikų viliasi, kad politika taps labiau skatinanti. Daugiausiai dėmesio šiandien bus skiriama posėdžiaujančiam Europos centriniam bankui, kuris yra spaudžiamas dar labiau skatinti ekonomiką.

Euro zonos nedarbo lygis kovo mėnesį paaugo nuo 10,8 proc. iki 10,9 proc. Pastaroji reikšmė didžiausia per 15 metų nuo 1997-ųjų balandžio. Euro zonos gamybos pirkimo vadybininkų indeksas taip pat nuvylė ekonomistus ir toliau rodė sektoriaus apimtis mažėjus šį balandį. Netenkino ir Vokietijos darbo rinkos duomenys – čia per balandį bedarbių išaugo 19 tūkst., kai prognozuotas 10 tūkst. sumažėjimas.

Azija

Šiandien Azijos akcijų rinkose vyravo neigiamos nuotaikos. Prasti euro zonos ir JAV darbo rinkos duomenys lėmė didesnį pardavėjų aktyvumą. Labiausiai krito Indijos akcijų indeksas BSE Sensex, smukęs 0,69 proc. Honkongo akcijų indeksas Hang Seng sumažėjo 0,5 proc. Japonijos akcijų biržoje prekyba nevyko dėl šventinės dienos, tad buvo jaučiama bendra likvidumo stoka regiono rinkose.

Vakar brangusios Kinijos bankų akcijos šiandien smarkiai pigo. Pasirodė pranešimas, kad Singapūro vyriausybės investicinė bendrovė pardavė turėtas „Bank of China Ltd.“ ir „China Construction Bank Corp.“ akcijas žemiau nei rinkos kaina. Pirmojo banko akcijos po šios naujienos pigo 3,7 proc., o antrojo – 3,3 proc. Kitų didžiausių bankų akcijos pigo apie 1-2 proc.

Baltijos šalys

Trečiadienį Talino ir Rygos akcijų biržos indeksai padidėjo 0,32 ir 0,09 proc., o Vilniuje buvo fiksuotas 0,13 proc. neigiamas pokytis. Aktyviausiai prekiauta Vilniaus akcijų biržoje, kur akcijų perleista už 984 tūkst. eurų. Paskelbta, kad balandį „Aprangos“ pardavimai išaugo 23 proc. litų. „Baltika“ sekėsi kur kas prasčiau – pardavimai smuko 1 proc. Harju Elekter“ paskelbė puikius I ketv. finansinius rezultatus. Palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus, bendrovės pajamos išaugo 23,8 proc.

„Standard&Poor’s” reitingų agentūra pirmą kartą nuo 2009 metų pakėlė Latvijos kredito reitingą iki investicinio lygio. Jis padidintas vienu laipteliu iki BBB- – mažiausio investicinėje klasėje, o jam suteikta stabili perspektyva. Po šio padidinimo investicinį reitingą Latvija turi iš visų trijų pagrindinių reitingų agentūrų. „Standard&Poor’s” tokį savo sprendimą argumentavo sėkmingais Latvijos vyriausybės veiksmais tvarkantis su finansais. Reitingų agentūra mano, kad šaliai šiemet pavyks pasiekti biudžeto deficitą mažesnį nei 3 proc. BVP, tačiau infliacija gali likti rimta kliūtis neleisianti prisijungti prie euro zonos.

Vidurio ir Rytų Europa

Balandį Lenkijos gamyba smuko labiau nei tikėtasi. Pirkimo vadybininkų indekso reikšmė sumažėjo nuo 50,1 iki 49,2 punkto. Apie silpstantį gamybos sektorių anksčiau bylojo ir pramonės produkcija, kovą augusi tik 0,7 proc. metiniu tempu. Lenkijos ekonomikos augimas lėtėja dėl silpstančios išorinės aplinkos. Šiemet BVP turėtų augti 2,5 proc. Tai lėčiau nei 4,3 proc. 2011 metais, tačiau plėtra turėtų būti viena greičiausių Europos Sąjungoje.

Žaliavos

Trečiadienį „WTI“ naftos kaina sumažėjo beveik 0,9 proc. kai JAV Energetikos departamentas pranešė apie išaugusias šios žaliavos atsargas. Pagrindo naftai brangti nesudarė ir prastesni nei tikėtasi JAV darbo rinkos duomenys. Kai kurių analitikų nuomone ir toliau naftai stigs rimtesnio pagrindo brangti, nes ekonominis klimatas silpsta. Be to, atsargos yra pakankamai didelės, kad šio resurso stygio nesijaustų.
 
Dar nėra komentarų