Tai buvo sparčiausias šalies ekonomikos augimas per pastaruosius metus su puse. Priminsime, kad per praėjusių metų trečiąjį ketvirtį Amerikos ekonomikos metinis augimas sudarė 1.8 procentus.
Per visus praėjusius metus Amerikos ekonomika ūgtelėjo 1.7 procentais, kai per 2010 metus augo trim procentais.
Atlikus trečiąjį vertinimą paaiškėjo, jog Amerikos vartotojų išlaidos, kurios sukuria apie septyniasdešimt procentų šalies bendrojo vidaus produkto vertės, per praėjusį ketvirtį ūgtelėjo 2.1 procentu, arba tiek pat kiek ir buvo skelbiama po antrojo vertinimo.
Pakoregavus duomenis paaiškėjo, jog verslo investicijų apimtys į įrengimus ir programinę įrangą per paskutinį praėjusių metų ketvirtį augo ne 4.8 procentais, o net 7.5 procentais. Kai ankstesnį ketvirtį buvo užfiksuotas 16 procentų augimas.
Tuo tarpu Amerikos užsienio prekybos deficitas per praėjusių metų paskutinius tris mėnesius buvo kiek didesnis nei anksčiau skelbta, t.y. ne 404.4 mlrd. dolerių, o 410.8 mlrd. dolerių. Lėčiau augęs eksportas neigiamai paveikė šalies ekonomikos augimą.
Per praėjusį ketvirtį atsargų prieaugio vertė buvo kiek mažesnė nei anksčiau skelbta bei sudarė 52.2 mlrd. dolerių, kai po antrojo vertinimo skelbta, jog ji siekė 54.3 mlrd. dolerių. Atsargų prieaugis prie šalies bendrojo vidaus produkto augimo per praėjusį ketvirtį prisidėjo 1.81 procentiniu punktu.
Atmetus atsargų prieaugio įtaką, Amerikos ekonomikos augimas per praėjusį ketvirtį sudarė 1.1 procentą, kai ketvirtį prieš tai jis siekė net 3.2 procentus.
Ekonomistai prognozuoja, kad per pirmą šių metų ketvirtį Amerikos ekonomikos augimas sulėtėjo iki maždaug dviejų procentų.