A.Merkel ir N.Sarkozy ragina Graikiją vykdyti įsipareigojimus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-02-06 17:13 Komentarai: (10)
Vokietijos Kanclerė Angela Merkel bei Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy šiandien dar kartą pakartojo, kad antrosios paskolos Graikijai skyrimas tiesiogiai priklausys nuo to, kaip greit šios šalies koalicinei vyriausybei pavyks susitarti dėl naujo taupymo plano.

„Norime, kad Graikija liktų euro zonoje. Tačiau Graikija negaus antrosios paskolos, kol su trijulės (Tarptautinio Valiutos Fondo, Europos Komisijos bei Europos Centrinio banko) atstovais nebus pasiektas susitarimas susijęs su fiskalinėmis reformomis“ - pareiškė Angela Merkel.

„Jeigu Graikijoje nebus priimti sprendimai, tai tuomet nebus atblokuotos lėšos. Visi Graikijoje atsakingi žmonės turi suprasti, kad mūsų pozicija šiuo klausimu nepasikeis“ - jai antrino Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy.

„Mes norime susitarimo. Graikijos atstovai prisiėmė įsipareigojamus ir privalo skrupulingai juos vykdyti. Europa - tai vieta, kur kiekvienas turi teises ir pareigas. Laikas bėga“ - pridėjo jis.

Be to, Prancūzijos prezidentas teigė, kad jo šalis su Vokietijos atstovais sutaria, kad Graikijos valdžia turėtų pajamas atidėti į atskirą fondą, kad tokiu būdu galėtų grąžinti savo skolas bei išvengtų bankroto.

Remiantis neoficialia informacija, savaitgalį Graikijos koalicinę vyriausybę sudarančioms partijoms buvo pateiktas ultimatumas. Jos iki šiandien pietų turėjo atsakyti, ar jos sutinka su Tarptautinio Valiutos Fondo pasiūlyta darbo rinkos reformos ir išlaidų mažinimo programa, tačiau nurodytu laiku atsakymas į šį klausimą nebuvo pateiktas. Graikijos valdžia pareiškė, kad jie neturėjo jokio įsipareigojimo pateikti atsakymą nurodytu laiku. Tokia Graikijos valdžios pozicija gerokai sunervino Europos Komisijos atstovus.

„Briuselis labai rimtai svarsto galimybę iš euro zonos pašalinti Graikiją. Ir tai nėra tik scenarijai, o planai, kurių studijos dabar atliekamos. Šiuo metu Graikijos išmetimas iš euro zonos nėra pagrindinis norimas scenarijus. Graikijai, norint išlikti euro zonoje, siūloma atlikti vidinę devalvaciją. Tačiau jeigu Graikijai nepavyktų, vyksta pasiruošimai kitų planų įgyvendinimui“ - atskleidė Europos komisijos žuvininkystės komisarė Maria Damanaki.
 
1.   Parašė senelis   2012-02-06 17:28  

Šiandien po pietų nieko nebus. Ką tik graikai susitikimą nukėlė rytdienai.
Ryt Graikijoje visuotinis 24val. streikas.

 
2.   Parašė Rien   2012-02-06 17:52  

Nukelta iki ketvirtadienio.
Manau, kad lesos bus pervestos. Graikijos klausimas realiai bus sprendziamas po rinkimu maratono.

 
3.   Parašė PriceAction   2012-02-06 20:45  

O is kur jus suzinot tuos visus laikus kas kur vyksta?

 
4.   Parašė ramasinv   2012-02-06 21:19  

Aš tai atsigėręs arbatos puodelį visada patikrinu tirščius.

 
5.   Parašė McAlister   2012-02-06 21:31  

Jiem reik iki treciadienio EU finansu ministru susitikimo issprest, bet graikam nera kur trauktis, tad viska sutvarkys, nes kitaip kovo 20 galetu eit visi "papalukosai" (vyriausybe) draugiskai pasikart ant akropolio.

 
6.   Parašė Koltas   2012-02-06 21:39  

Blemba, tegul jie nesutaria, bankrutuoja ir nutroksta nuo savo ego. Jau pofik darosi net akciju kainos, noriu kersto tiems nedekingiems suskiams

 
7.   Parašė simkiuks   2012-02-06 22:42  

As uz Graikijos ismetima, jie per daug sau leidzia. Pagyveno uz 10 metu i prieki, o dabar atejo laikas atsiimti.

 
8.   Parašė .oOo.   2012-02-06 22:45  

Kokie jūs visi pikti...

 
9.   Parašė Koltas   2012-02-06 22:48  

Tai ne, pagroma dykaduoniems akiplesoms, nekitaip

 
10.   Parašė Luinys777   2012-02-07 08:22  

Susitiko graikas su lietuviu restorane. Prie staliuko prisėdo graži merga, Seilė abiem tysta. Paslapčia viens kitam į taurę ricinos įpylė. Išėjo namo tryse. Graikui pilvą susuko, lietuvis eilėm prabilo:
Vot idet dorožka, a vokrug kusty...
Iš krūmų graikas lietuviui:
Podaždi nemnožko, budeš srat i ty...
Moralas turbūt aiškus...