Amerikos ir kitų G-20 grupės šalių skolos bei dėl visuomenės senėjimo didėjančios sveikatos priežiūros išlaidos, per artimiausius dešimtmečius kels labai rimtų problemų.
Standard & Poor’s atstovai prognozuoja, kad iki 2050 metų sveikatos priežiūros išlaidos, jas lyginant su šalies bendrojo vidaus produkto verte, tipinėje išsivysčiusioje šalyje padidės nuo 6,3 procentų, kurie buvo 2010 metais, iki 11,1 procento.
„Fiskalinė našta per ateinančius metus ir toliau augs išsivysčiusiose šalyse, o didžiausio šios situacijos pablogėjimo galima laukti Europoje ir kitose G-20 grupės šalyse, tokiose kaip Amerika bei Japonija“ - savo pranešime teigia Standard & Poor’s atstovai.
Visa tai dėl galiojančios aukštos socialinės apsaugos ir sparčiai blogėjančios demografinės padėties, ir būtent šie veiksniai sumažina veiksmų laisvę susijusią su sveikatos priežiūros išlaidų valdymu, todėl šalys su išsivysčiusia ekonomika atsiduria blogesnėje padėtyje lyginant su šalimis, kurių ekonomikos sparčiai vystosi, nes šių šalių tiek ekonomikos augimas, tiek demografinė padėtis atrodo palankiau.
Todėl pasaulinės reitingų agentūros Standard & Poor’s atstovai perspėja, kad dėl galimų tolimesnių neigiamų pokyčių ir jei išliks dabartinė tendencija, egzistuoja labai didelė rizika, kad išsivysčiusių šalių skolinimosi reitingai gali būti sumažinti dar labiau.