„Užuot eikvoja daugiau pinigų šios sistemos plėtrai ir pagalbos fondams, Europos sąjungos atstovai ir kiti geriau pagalvotų, kaip geriausiai galima būtų grįžti prie individualių valiutų“ - The Wall Street Journal leidiniui teigė jis.
Jo nuomone, natūralus būdas atsisakyti pinigų sąjungos sumanymo, būtų iš šios sąjungos remiantis fiskalinės drausmės ir kitais ekonominiais kriterijais, pašalinti mažiausiai kvalifikuotus narius. Tačiau, jis teigia, kad geriausiai būtų tai pradėti daryti nuo viršūnės.
„Vokietija turėtų sukurti lygiavertę valiutą, naują Vokietijos markę, kuri būtų keičiama su euru santykiu vienas prie vieno. Vokietijos vyriausybė galėtų garantuoti, kad šios šalies obligacijų turėtojai kurį laiką, pavyzdžiui du metus, savo turimas obligacijas išreikštas euras, galėtų keisti santykiu vienas prie vieno į naujomis markėmis išreikštas obligacijas“ - mano Harvardo universiteto ekonomikos profesorius Robert Barro.
Tokią pačią schemą galima būtų panaudoti ir kalbant apie privačius kontraktus. Jie per tą patį laiką galėtų būti pakeisti iš eurų į naują markę. Jis pabrėžia, kad kurį laiką šios valiutos turėtų funkcionuoti lygiagrečiai. Be to, minimas ekonomistas mano, kad kitos šalys irgi galėtų eiti šiuo keliu ir sugrįžti prie savo nacionalinių valiutų.
„Jei visos šalys eitu tuo pačiu keliu, tai euras išnyktų jau 2014 metais ir tai primintų 2001 metais įvykusį vienuolikos Europos valiutų išnykimą“ - tvirtina Robert Barro.
Jis atkreipia dėmesį, kad pereinant prie nacionalinių valiutų, svarbiausia, kad būtų išvengta Italijos ir kitų silpnesnių euro zonos šalių obligacijų verčių sumažėjimo.
„Šalių vyriausybės ir rinkos baiminasi, kad kai kurių šalių obligacijų nuvertėjimas galėtų sukelti krizę Vokietijos bei Prancūzijoje bei kur kitur, ir lemtų šių šalių bankų bankrotus“ - reziumavo Harvardo universiteto ekonomikos profesorius Robert Barro.